22.03.2015 | Czytano: 772

Bez rewelacji

Na torze w niemieckim Erfurcie trwają ostatnie zawody Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w tym sezonie. W pierwszym dniu imprezy bez rewelacji pobiegli Artur Waś i Luiza Złotkowska.

Ten pierwszy, w biegu na 500 metrów, zaliczył najgorszy wynik w tym sezonie. Za zajęcie 13 miejsca zainkasował 18 punktów. W klasyfikacji generalnej Polak jest czwarty i w jutrzejszym starcie może awansować na podium dzięki nieobecności Tae-Bum Mo, ale musi pobiec znacznie szybciej. Pewne zwycięstwo w Erfurcie odniósł Paweł Kuliżnikow, który już wcześniej zapewnił sobie wygraną w generalce.

Na dystansie 1500 m Luiza Złotkowska zaliczyła jeden ze swoich gorszych startów. Polka z rezultatem 2.00,20 została sklasyfikowana na 12 miejscu, co dało jej 11 pozycję w całym cyklu. W klasyfikacji generalnej, pozycję liderki obroniła Marrit Lenstra, która była czwarta.

Rzutem na taśmę zwycięstwo w całym sezonie na 5000m zapewnił sobie Jorrit Bergsma. Holender wygrał zawody w Erfurcie wyprzedzając Norwega Sverre Lunde Pedersena o 3 sekundy. Jan Szymański, który w Niemczech wystąpi na 1500m, w klasyfikacji końcowej na 5000m zajął wysokie 12 miejsce.

Na 1000m panów na pierwszym miejscu klasyfikacji generalnej utrzymał się Paweł Kuliżnikow. Rosjanin uplasował się na czwartej pozycji, a zwyciężył Denny Morrison.