17.03.2015 | Czytano: 1011

Sztokfisz w finałowej „16”

Karolina Sztokfisz w zawodach Pucharu Europy w slalomie gigancie równoległym rozgrywanym w Rogli zajęła 14 miejsce. Triumfowała Austriaczka Ina Meschik.

W rywalizacji kobiet wystartowało 41 zawodniczek, w tym trzy reprezentantki Polski. Wszystkie uplasowały się w czołowej „30”. Najlepiej spisała się Karolina Sztokfisz, która przebrnęła kwalifikacje i awansowała do finałowej „16”. Ostatecznie nasza reprezentantka zakończyła rywalizację na 14 miejscu. Aleksandra Król wywalczyła 27 pozycję, natomiast lokatę za nią uplasowała się Weronika Biela.

W rywalizacji mężczyzn również mieliśmy trzech przedstawicieli. O finałową „16” otarł się Oskar Bom, który ukończył zawody na 18 miejscu. Trzy lokaty za nim uplasował się mistrz Polski – Tomasz Kowalczyk, natomiast 24 pozycję zajął Andrzej Gąsienica Daniel. Wygrał Słoweniec Rok Marguc.