11.03.2015 | Czytano: 1131

Pobił rekord z brodą

Konrad Niedźwiedzki pobił 9-letni łyżwiarski rekord Polski w wieloboju (150 punktów) i został sklasyfikowany na ósmym miejscu mistrzostw świata w Calgary. Nasz reprezentant pobił także rekordy życiowe na 5000m i 10 000m.

Panczeniści w drugim dniu zmagań najpierw pokonywali dystans 1500 metrów. Zgodnie z przewidywaniami wygrał mistrz świata z Heerenveen – Denis Juskow. Najlepiej z Polaków pobiegł Zbigniew Bródka, który ze stratą 0,80 sekundy do Rosjanina zajął 6 pozycję. Do ostatniego wyścigu na 10000m udało się jednak awansować tylko Niedźwiedzkiemu, który na 1500m był siódmy. Na najdłuższym dystansie Polak uzyskał siódmy czas wśród ośmiu zakwalifikowanych zawodników i ukończył MŚ na 8 miejscu. Tuż za nim uplasował się Zbigniew Bródka, a Jan Szymański ostatecznie zajął 22 lokatę. Złoto oczywiście dla Svena Kramera, który swoją wygraną przypieczętował w biegu na 10 km. Srebrny medal wywalczył Denis Juskow, a brązowy Sverre Lunde Pedersen (Norwegia).

Wśród pań 10 miejsce na 1500m zajęła Luiza Złotkowska i uplasowała się na 12 pozycji w klasyfikacji całych zawodów. Najlepsza okazała się Martina Sablikowa, która po raz trzeci w karierze sięgnęła po złoto wielobojowych MŚ. Za nią Ireen Wust (Holandia) i Ida Njatun (Norwegia).