07.02.2015 | Czytano: 943

Waś drugi w Heerenveen

Artur Waś (Poroniec Poronin) potwierdził, że jest w życiowej formie. Polak trzeci raz z rzędu zajął drugie miejsce w zawodach Pucharu Świata na dystansie 500 m. W Heerenveen nasz reprezentant okazał się gorszy tylko od Rosjanina Pawła Kuliżnikowa.

Waś dzięki drugiemu miejscu awansował na trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej. W lepszej grupie oglądaliśmy jeszcze Artura Nogala, który z rezultatem 36.35 zajął 20 lokatę. W grupie B wśród 38 zawodników, siódmą pozycję zajął Piotr Michalski (35.77) i zainkasował 4 punkty PŚ. W grupie B startował wśród pań Luiza Złotkowska, która zajęła 19 lokatę (40.62).

Rywalizowano także na dystansach 1000 metrów. Z udziału w zawodach zrezygnował Konrad Niedźwiedzki, który zmaga się z kontuzją pachwiny. W rywalizacji kobiet najszybsza była Heather Richardson (1:14.87), dla której jest to drugie zwycięstwo z rzędu na tym dystansie. Reprezentantka USA okazała się lepsza od swojej rodaczki Brittany Bowe (+0,51) i liderki PŚ Qishi Li (+1,02). W grupie B drugie miejsce zajęła Luiza Złotkowska (1:18.71). Punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nie udało się zdobyć dwunastej Katarzynie Woźniak i dwudziestej drugiej Aleksandrze Goss.

Rywalizacja panów padła łupem reprezentanta gospodarzy Kjelda Nuisa (1:08.76). Okazał się lepszy od Rosjanina Pawła Kuliżnikowa (1:08.97), który wcześniej pokonał na dwukrotnie krótszym dystansie Artura Wasia. Z dobrej strony zaprezentowali się nasi panczeniści w grupie B. Piotr Michalski (1:10.58) dzięki drugiej pozycji zdobył 19 punktów PŚ. Na szóstej lokacie sklasyfikowany został Zbigniew Bródka (1:11.14), a tuż za nim Jan Szymański (1:11.15).