03.02.2015 | Czytano: 465

Brydżyści finiszują

- Za nami cztery zjazdy. Do zakończenia rozgrywek pozostał jeszcze jeden , rozpoczynający się ostatniego lutego – mówi Władysław Groblicki, zawodnik nowotarskiego zespołu brydżowego Steskal.

- W meczu finałowym będą wtedy walczyły drużyny Hotel Litwiński z Kierami Głogoczów. Nasza drużyna praktycznie od samego początku rundy zasadniczej była wśród sześciu czołowych drużyn, walczących o uczestnictwo w fazy play off. Przegraliśmy jednak nieznacznie (8-12 ) decydujące spotkanie i zajęliśmy ostatecznie siódme miejsce. Teraz naszym celem jest zajęcie miejsca w przedziale 7-10, które gwarantują grę w III lidze w przyszłym sezonie. Pozostało nam do rozegrania jeszcze siedem spotkań, podzielonych na dwa zjazdy. Mecze rozgrywane są w taki sposób, że rozgrywa się najpierw siedem połówek meczów każdy z każdym, a w kolejnym zjeździe będą rozgrywane drugie połówki. W ostatnim zjeździe rozegraliśmy siedem połówek . Graliśmy wszystkie mecze tylko dwoma parami: Jacek Wąsowicz z Piotrem Stegiem i ja z Januszem Wrześniakiem. Wygraliśmy pięć połówek ulegając w dwóch. Bilans zdobytych punktów 209:190.

W meczach z ostatniego weekendu było bardzo wiele niesamowicie dynamicznych i ciekawych rozdań.

Przytoczę dwa z nich:

ROZDANIE NR 16

Założenia: my przed partią, przeciwnik po partii.

Przeciwnik W otworzył licytację 1 kier, ja (N) zablokowałem 3 pik E zalicytował 4 kier a mój partner 4 pik. Przeciwnicy szybko pocwałowali do szlemika w kiery a Janusz w obronie zalicytował 6 pik na co dostaliśmy kontrę. Po niezbyt optymalnej obronie przeciwników przegrałem ten kontrat bez 3 za 500. Jak widać przeciwnikom idzie zarówno szlem kierowy jak i szlem treflowy ( K trefl jest w impasie ). Rzadko broni się szlemikiem , a tym razem to była bardzo trafna decyzja.

Na drugim naszym stole Jacek z Piotrem byli w szlemiku treflowym a przeciwnik też bronił i tez wpadł za 500. Z rozdania - remis.

ROZDANIE NR 9

Założenia: my (NS) przed partią , przeciwnik ( WE ) po partii.

Licytację odzywką pass rozpoczął na N mój partner. E także pass , ja pass zawodnik W długo także myślał czy nie spasować, ale zalicytował 1 karo, mój partner skontrował wskazując tym samym kolory starsze i punktów około 10 E zalicytował 3 karo, mnie karta urosła mam przecież 9 PC, widzę że jest prawie równowaga siły a my do tego przed partią , więc dałem 3 kier. Na co W skocznie 5 karo. Aż dziw, że nie skontrowaliśmy tego kontraktu.

Jak widać 12 lew w karo jest wykładane a więc szlemik na 21 punktach.

Na drugim stole nasi rozsądnie pozwolili przeciwnikom grać 3 kier , położyli ich bez 2 ale cóż warte było ich zysk +100 wobec naszej straty – 620.

Żeby nas chyba wyprowadzić z równowagi przeciwnicy po rozdaniu długo debatowali nad tym jak można było wylicytować tego szlemika.

Komentował W.GROBLICKI

Komentarze

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Wiatr Ludźmierz 14 39
2. Orkan Raba Wyżna 13 32
3. Orawa Jabłonka 13 27
4. Zapora Kluszkowce 14 23
5. KS Zakopane 12 23
6. Lubań Tylmanowa 14 21
7. Zawrat Bukowina Tatrzańska 14 21
8. Dunajec Ostrowsko 13 20
9. Skalni Zaskale 13 19
10. Biali Biały Dunajec 13 12
11. Asy Zakopane 11 11
12. GKS Łapsze Niżne 14 9
13. Gorce Rdzawka 13 8
14. Podgórki Krauszów 13 3
zobacz wszystkie tabele
reklama