01.02.2015 | Czytano: 538

Nareszcie!

Krystyna Pałka Guzik zajęła czwarte miejsce w biathlonowym biegu na dochodzenie podczas mistrzostw Europy. Nareszcie! Dotychczasowe wyniki zawodniczki pochodzącej z Czerwiennego były przygnębiające.

Nie rozpoczęła najlepiej, bo po pierwszym strzelaniu (jedna runda karna) plasowała się na 15 miejscu. Podczas drugiego pobytu na strzelnicy chybiła po raz drugi, ale przesunęła się na czternaste miejsce. Do pierwszej dziesiątki przesunęła się po trzecim strzelaniu. Biegła na siódmym miejscu ze stratą 20 sekund do trzeciej w tym momencie Warwyniec. W pewnym momencie była czwarta. Miała szanse wskoczyć na „pudło”, bo traciła tylko 20 sekund. Szansę na bezpośrednią walkę o brązowy medal straciła pudłując podczas ostatniej próby.

Słabo zaprezentowały się pozostałe Polki. Magdalena Gwizdoń spudłowała aż siedem razy i finiszowała na 22 miejscu. Monika Hojnisz zeszła z trasy po czwartym strzelaniu. Przed tą próbą biegła na 22 miejscu. Miała na swoim koncie pięć karnych rund. Na starcie nie stanęła Weronika Nowakowska Ziemniak, która zajęła drugie miejsce we wczorajszym sprincie. - Weronika jest przemęczona i odpuszcza bieg – poinformował trener Adam Kołodziejczyk przed startem.

Mistrzynią Europy została Jekaterina Szumiłowa z Rosji.

Stefan Leśniowski
 

Komentarze







reklama