31.01.2015 | Czytano: 1116

Złoty Burzykowski

Dawid Burzykowski, reprezentant SNPTT Zakopane, zdobył dzisiaj dwa złote medale podczas rozgrywanej w Zakopanem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i mistrzostwach Polski juniorów w łyżwiarstwie szybkim.

Burzykowski wygrał bieg na 1500 metrów, drugi był na dystansie 5km i najlepszy w wieloboju w rywalizacji juniorów młodszych.
Również trzy medale zawisły na szyi Szymona Palki (SNPTT), tyle, że w brązowym kolorze. Rozpoczął kolekcję brązu od dystansu 1500 metrów. Powtórzył ten wyczyn w wyścigu na 5km, a kolejny dorzucił w wieloboju juniorów.

Tym razem bez medalu jego młodsze koleżanki, startujące w zmaganiach juniorek młodszych. Na dystansie 1 km Wiktoria Kubin, Zofia Ustupska i Monika Scechura zajęły miejsca od 4 do 6. Na dystansie 3 km Kubin była piąta, a Ustupska – szósta. Wielobój na czwartym miejscu ukończyła Kubin, a dwie pozycji niżej Ustupska.