31.01.2015 | Czytano: 871

Dobry występ Złotkowskiej

Bardzo dobrze zaprezentowała się Luiza Złotkowska w biegu na 1500 metrów w zawodach o Puchar Świata w Hamar. Polka zajęła siódme miejsce w czasie 1:59.03. Dziesięć pozycji niżej sklasyfikowana została Katarzyna Woźniak.

Dystnas pod dyktando Amerykanek. Wygrała Heather Richardson 1:56.30 przed Britanny Bowe 1:57.30. Trzecia była Holenderka Marije Joling 1:57.51.

W grupie B na tym samym dystansie Aleksandra Goss „wykręcił” 18 czas (2:04.04), a na 21 pozycji uplasowała się Angelika Fudalej – 2:04.48.

Panowie rywalizowali na dystansie 5 km. W grupie A mieliśmy jednego przedstawiciela. Jan Szymański z rezultatem 6:35.05 zajął 14 miejsce. Zwyciężył Holender Jorrit Bergsma – 6:17.89.

W grupie B czwarte miejsce zajął Konrad Niedźwiedzki z czasem 6:31.26. Na jedenastej pozycji ukończył wyścig mistrz olimpijski z Soczi Zbigniew Bródka (6:34.94). Piotr Puszkarski rezultatem 6:42.95 zajął 23 miejsce, a Roland Cieślak (7:00.41) czterdziestą pozycję.