30.01.2015 | Czytano: 1055

Pięć medali

W Zakopanem rozpoczęły się zmagania łyżwiarzy szybkich w Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i mistrzostwach Polski juniorów. W pierwszym dniu rywalizowano na dystansach 500, 1500 i 3000 metrów.

Pierwsze medale zawisły na szyjach łyżwiarzy SNPPT Zakopane. Wywalczyli pięć krążków – dwa z najszlachetniejszego kruszcu, jeden srebrny i dwa brązowe. Wszystkie były udziałem juniorek i juniorów młodszych. Starsi koledzy i koleżanki obeszli się smakiem.

Na najwyższym stopniu podium stał Kamil Wszołek po dystansie 500 metrów i Dawid Burzykowski po wyścigu na 3 km. Ostatni z wymienionych na najkrótszym dystansie uplasował się na drugiej pozycji. Brązowe medale padły łupem Zofii Ustupskiej (500 metrów) i Wiktorii Kubin ( 1500 m). Ponadto na punktowanych miejscach uplasowali się: Wiktoria Kubin (500 m), Monika Scechura (1500 m) i Zofia Ustupska (1500 m). Dwie pierwsze „wykręciły” piąty czas, a ostania szósty.

Z juniorów tylko Szymon Pałka był w czołówce. Czwarty wynik miał na 500 i 3 000 metrów.