23.01.2015 | Czytano: 1084

Król najlepiej z Polek

Nowotarżanka Aleksandra Król (Dawidek Team) okazała się najlepsza z Polek w snowboardowym slalomie gigancie równoległym podczas mistrzostw świata w austriackim Kreischbergu.

Zajęła 26 miejsce. Eliminacji nie przebrnęła także zakopianka Weronika Biela. Zakończyła zawody na 33 pozycji. Z kolei Karolina Sztokfisz z Bukowiny Tatrzańskiej, reprezentująca AZS Zakopane, zajęła 35 miejsce.

Złoty medal wywalczyła Austriaczka Claudia Riegler, która w finale zmierzyła się z Rosjanką Aleną Zawarziną. Rosjanka w połowie trasy się wywróciła. W „małym” finale Japonka Tomoka Takeuchi w górnej części trasy popełniła błąd, ale znana jest z tego, że walczy do końca i w dolnym odcinku odrabia straty. Gdy dochodziła Szwajcarię Julię Zogg, ta płoniła błąd i reprezentantka Azji stanęła na najniższym stopniu podium.

W rywalizacji mężczyzn Polskę reprezentował 23-letni mieszkaniec Szczawnicy Tomasz Kowalczyk, członek klubu AZS Zakopane. Nie przebrnął kwalifikacji i skalsyfikowany został na 36 miejscu.

Tytuł mistrzowski wywalczył Andriej Soboljew (Rosja), który w finale o 0.37 sek. był szybszy od Słoweńca Zana Kosira. Brązowy krążek zawisł na szyi Austriaka Benjamina Karla, który w „małym” finale okazał się lepszy od Rosjanina Walerego Kolegowa.