11.01.2015 | Czytano: 866

W dziesiątce

Polacy wrócą z rosyjskiego Czelabińska, z wielobojowych mistrzostw Europy w jeździe szybkiej na lodzie, wracają z dwoma lokatami w pierwszej dziesiątce.

Jan Szymański na swoim koronnym dystansie 1500 m zajął dopiero siódme miejsce. Polak, który jest liderem PŚ na tym dystansie dziś osiągnął czas 1:48.47. Najlepszy okazał się Denis Juskow (1:46.22), który o zaledwie 0.06 sekundy wyprzedził Koena Verweija. Holender prowadził w ogólnej klasyfikacji przed wyścigiem na 10 km. Ze startu na tym dystansie zrezygnował Jan Szymański, mimo iż zajmował ósmą pozycję, która uprawniała go do występu na tym dystansie. Polak nie poprawił więc swojego osiągniecia sprzed roku ( 8 miejsce), zajmując dziewiątą lokatę. Piotr Puszkarski ukończył rywalizację na 12 miejscu. Złoty medal, już po raz siódmy w swojej karierze, zdobył Sven Kramer.

Wśród kobiet Katarzyna Woźniak z czasem 2:03.29 zajęła dziesiąte miejsce na dystansie 1500 m i na takiej samej lokacie zakończyła zmagania w mistrzostwach. Druga z naszych reprezentantek – Aleksandra Goss uplasowała się na 15 pozycji w całych zawodach. Tytuł mistrzowski wywalczyła Holenderka Ireen Wust.