02.12.2014 | Czytano: 754

Dwa miejsca na podium

W miniony weekend przez tor łyżwiarski Stegny przewinęło się sporo utalentowanej młodzieży. Rywalizowała o Puchar Polski w łyżwiarstwie szybkim n. Panczeniści spod Giewontu dwa razy stawali na podium.

Drugie miejsce wywalczył Andrzej Gąsienica Laskowy (AZS Zakopane) na dystansie 3 km. Tenże zawodnik był siódmy w wyścigu na 500 metrów.

Na najniższym stopniu podium stanął Dawid Burzykowski (SNPTT Zakopane) po wyścigu na 1500 metrów. Startował również na 3 km i zajął czwartą pozycję. Z kolei w sprincie „wykręcił” w pierwszym biegu szósty, a w drugim piąty czas.

Miejsca w pierwszej dziesiątce zajmował również jego kolega klubowy Kamil Wszołek. Na dystansie 500 metrów był dziewiąty i siódmy. Liczba siedem go nie opuszczała. Takie miejsca zajmował na dystansach 1000 i 1500 metrów. Szymon Palka z SNPTT był dziewiąty w wyścigu na 3000 metrów.

W rywalizacji dziewcząt Zofia Ustupska (SNPTT) dwukrotnie plasowała się na ósmej pozycji, w biegach na 500 i 1500 metrów. W tym drugim biegu pierwszą dziesiątkę zamknęła Wiktoria Kubin (SNPTT).