16.06.2009 | Czytano: 1286

Karolina w czołówce

Stryków gościł na swoim torze czołówkę zawodników w klasach MX 65, MX 2 Junior i MX 1, którzy przyjechali na eliminacje trzeciej rundy mistrzostw Polski w motocrossie. Podhale miało swoich przedstawicieli w pierwszych dwóch klasach. Jak zwykle świetnie w męskim gronie zaprezentowała się nowotarżanka Karolina Węgrzyn.

Dwunastolatka, nie po raz pierwszy dala pokaz brawurowej jazdy i sporych umiejętności. W pierwszym biegu uplasowała się na piątej pozycji. Jako piąta wyszła z maszyny startującej i cały dystans nie dała sobie odebrać tego miejsca. Również triumfator biegu Szymon Staszkiewicz (niezrzeszony) od startu jechał niezagrożony na pierwszej pozycji. Za to bardzo ciekawą walkę miedzy sobą stoczyli: Patryk Zdunek, Gabriel Chętnicki i Kamil Osieleniec. Tasowali się niemal co okrążenie. Do mety dotarli jednak w opisanej kolejności.

Drugi bieg Karolina ukończyła pozycję niżej i na tym samym miejscu sklasyfikowana została po dwóch wyścigach. W klasyfikacji generalnej plasuje się na piątej pozycji. W dotychczasowych stratach zgromadziła 88 punktów. Na czele punktacji łącznej znajduje się Szymon Staszkiewicz, który ma w dorobku 136 „oczek”.

W zawodach wziął również udział motocyklista AMK Gorce Nowy Targ, Jędrzej Mikołajski, który w pierwszym starcie finiszował na 9. pozycji, a w drugim linie mety przekroczył na 11. miejscu. W dotychczasowych startach „uzbierał” 64 punkty, które w kalifikacji generalnej dają mu ósmą lokatę.

W klasie MX2 Junior wystartował Tomasz Węgrzyn, który punktował tylko w pierwszym biegu ( zajął 18. miejsce). W drugim stracie znalazł się poza dwudziestką. Oba występy dały mu 20. miejsce w zawodach. Klasę MX2 Junior zdecydowanie opanowali zawodnicy z klubu KM Cross Lublin EkoKlinkier, zajmując dwa pierwsze miejsca - Tomasz Wysocki i Bartosz Piątek.