Młodzi zawodnicy oddziału sportowego IV Gimnazjum MCE w Nowym Targu są związani z obydwoma klubami, grając swoje ligowe mecze w barwach NKP, ucząc się w szkole pod patronatem Wisły Kraków i z całą pewnością mieli dylemat komu kibicować, a meczowi, mieli możliwość przyglądać się z poziomu murawy.
Z przebiegu spotkania absolutnie nie było widać różnicy kilku lig, które formalnie dzielą zespoły NKP „Podhale” i Wisły Kraków. Adekwatny do tego był i wynik końcowy spotkania: 2:2.

Ale bez wątpienia największą wartością organizowania tego typu spotkań, dla młodych piłkarzy, jest możliwość kontaktu, rozmowy, zobaczenia z bliska tych, których warto stawiać sobie za piłkarskie wzory, tych którzy już wiele osiągnęli i są widzialnym i dotykalnym dowodem jak wysoko można zajść rozwijaniem sportowego talentu i ciężką pracą.
Tekst i zdjęcia MCE










