08.06.2009 | Czytano: 2564

Dziewiąta korona Obojętnych (+zdjecia)

Dobiegła końca kolejna edycja Nowotarskiej NBA. Zakończyła się jak…zawsze, czyli triumfem Obojętnych Nowy Targ i wspólnym grillowaniem To dziewiąty ich tytuł z rzędu. Czy ostatni? Witold Chamuczyński twierdzi, iż z roku na rok będzie coraz trudniej, gdyż młodzież, szczególnie z Liceum Goszczyńskiego, mocno napiera.

To z nimi w finale ligi spotkali się mistrzowie. Górę wzięło doświadczenie i większa siła Obojętnych. Już w pierwszej kwarcie odskoczyli rywalowi na odległość 9 punktów. Wydawało się, że mecz będzie toczył się do jednego kosza. Tymczasem niezwykle ambitni licealiści na początku drugiej kwarty doprowadzili do stanu 23:20. Na szczęście dla Obojętnych rozegrał się Grzegorz Kenig ( wybrany najlepszym koszykarzem ligi) na desce. Od razu przewaga Obojętnych wzrosła do 20 „oczek”. Obojętni posiadali większą siłę na desce i zadziwiali szybkim atakiem. Wysokie prowadzenie sprawiło, iż mistrzowie już tak nie szarpali, grając bardzo ekonomicznie. Stąd też gra się wyrównała. W „Goszczyńskim” świetnie grał Dewera i Zamojski. Zuch starał się wyeliminować w obronie Keniga.

W meczu o trzecie miejsce Zespół Szkół nr 3 pokonał Gorce’79, a fenomenalny mecz ( życia) rozegrał Lisiakiewicz. Rzucił sześć trójek, a cała drużyna 11 razy dziurawiła kosz za linii 625 cm. Lisiakiewicz świetnie grał w obronie, miał sporo przechwytów. Od początku przewaga jego drużyny oscylowała między 15- 20 punktami. W trzeciej kwarcie do kolegi dostroił się Wypchał i Gorce, grające bez Niemczyka, nie miały czym odpowiedzieć.