26.05.2014 | Czytano: 2083

Pamiętają o Marku(+zdjęcia)

W dniu 11 maja 2014 odbył się w Nowym Targu turniej brydżowy o Puchar Burmistrza Nowego Targu poświęcony pamięci Marka Feldmana, współzałożyciela i pierwszego prezesa Podhalańskiego Towarzystwa Brydża Sportowego „ORŁY” Nowy Targ.

W tym brydżowym święcie wzięło udział 21 par, głównie z terenu Małopolski, w tym 4 pary z Nowego Targu. Po raz pierwszy w Naszym Mieście pojawiło się wielu bardzo dobrych brydżystów z południowej Polski co odzwierciedlają ich współczynniki klasyfikacyjne ( WK 7 –mistrz międzynarodowy ,WK12 – arcymistrz międzynarodowy). Turniej odbył się systemem „barometr”. Rozgrywano 10 rund po 3 rozdania w każdej z nich . Najwyższy poziom sędziowania zapewnił prowadzący turniej sędzia p. Zbigniew Sagan z Krakowa . Wyniki każdego rozdania były zapisywane na stolikach w elektronicznych notesach (pierniki) i bezprzewodowo przekazywane do komputera sędziego. Natychmiast po każdej rundzie sędzia ogłaszał wyniki , a każda para miała przez cały czas trwania rozgrywek na bieżąco wiedzę jaki osiąga rezultat . Dla wielu miejscowych par była to okazja do zakosztowania atmosfery „wielkiego turnieju”.

Zwyciężyły Panie Barbara Lisiecka /Magdalena Lankosz / Śląsk/Kraków/ a kolejne miejsca zajęły pary z Nowego Sącza Władysław Uryga/Stanisław Miłkowski i Bogdan Piasecki/Jacek Zając. Najlepszą z nowotarskich par, zajmując szóste miejsce, został duet Władysław Groblicki/ Piotr Steg.

Organizatorzy: Podhalańskie Towarzystwo Brydża Sportowego „ORŁY” Nowy Targ dziękują Panu Markowi Fryźlewiczowi Burmistrzowi Miasta Nowy Targ za patronat i ufundowanie pucharów dla czołowych par, a Panu Adamowi Rajskiemu, właścicielowi sieci supermarketów RAJSKI za ufundowanie nagród za miejsca 2 i 3 .

Szczególne podziękowania składamy Państwu Grażynie i Zbigniewowi Steskal, którzy zapewnili nam wspaniałe warunki do gry w restauracji „Góralska Strawa” , ufundowali nagrodę dla zwycięskiej pary, a na zakończenie turnieju ugościli wszystkich uczestników obiadem .

W imieniu organizatorów już dziś zapraszamy wszystkich miłośników brydża sportowego do udziału w przyszłorocznej, kolejnej edycji Turnieju obiecując niezapomniane wrażenia i wspaniałą rozrywkę.

Wyniki turnieju
1. Barbara Lesiecka, Magdalena Lankosz - (65.87 %) 13pkl
2. Władysław Uryga, Stanisław Miłkowski - (56.97 %) 11
3. Bogdan Piasecki, Jacek Zając - (56.42 %) 8
4. Piotr Radzikowski, Michał Tuszyński - (55.32 %) 6
5. Łukasz Stworzewicz, Tomasz Kadłubicki - (54.53 %) 4
6. Jerzy Pasich, Jerzy Jeleń - (54.40 %) 3
6. Władysław Groblicki, Piotr Steg - (54.40 %) 2
8. Mariusz Dyrda, Antoni Dudzik - (54.03 %) 2
9. Jan Kurowski, Zbigniew Chudzicki - (51.83 %) 2
10. Jerzy Maciaszek, Ryszard Jarosz - (51.73 %) 1
11. Wacław Krupa, Andrzej Podgórski - (50.63 %) 1
12. Tadeusz Wawrzyniak, Robert Różak - (50.27 %)
13. Tytus Bisping, Marzena Kwiecińska-Wilk - (49.82 %)
14. Marek Filipowski, Grzegorz Superson - (48.98 %)
15. Wiesław Fecko, Ryszard Woliński - (47.98 %)
16. Józef Śmiałkowski, Jacek Wąsowicz - (46.60 %)
17. Mariusz Bakalarski, Jadwiga Bakalarska - (46.05 %)
18. Tadeusz Wojdyło, Andrzej Piszczek - (44.58 %)
19. Stanisław Świerczek, Józef Machaj - (44.22 %)
20. Jan Czerwiec, Paweł Stojowski - (42.57 %)
21. Aleksandra Krakowska, Waldemar Krakowski - (33.58 %)

Wśród 30 rozdań przyszło nam rozegrać m.in. takie bardzo ciekawe :

Obie strony były w założeniach po partii . Na linii WE można było łatwo wygrać szlemika w piki , tylko jak go wylicytować ? Żadnej z par WE nie udało się wylicytować szlemika a najwięcej bo aż na 5 stołach rozgrywany był kontrakt 5pik z kontrą i za każdym razem został on zrealizowany z jedną nadróbką.

Tekst i zdjęcia Władysław Groblicki

 

Komentarze

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Motor Lublin 18 33
2. Korona Kielce II 18 33
3. Hutnik Kraków 18 33
4. Wólczanka Wólka Pełkińska 18 32
5. Stal Kraśnik 18 27
6. Wisłoka Dębica 18 27
7. Avia Świdnik 18 27
8. Siarka Tarnobrzeg 18 27
9. Wisła Puławy 18 26
10. NKP Podhale Nowy Targ 18 25
11. Sokół Sieniawa 18 25
12. Wisła Sandomierz 18 24
13. KSZO Ostrowiec 18 24
14. Hetman Zamość 18 21
15. Jutrzenka Giebultow 18 16
16. Orlęta Radzyń Podlaski 18 15
17. Chełmianka Chełm 18 11
18. Podlasie Biała Podlaska 18 8
zobacz wszystkie tabele
reklama