16.04.2014 | Czytano: 888

Udany występ w Pucharze Polski(+zdjęcia)

Las Pietrasze w Białymstoku stał się w miniony weekend mekką kolarstwa górskiego w Polsce goszcząc uczestników Pucharu Polski MTB XCE i XCO. Wśród najlepszych kolarzy górskich z całej Polski nie mogło oczywiście zabraknąć reprezentantów KS Luboń Skomielna Biała, którzy zaliczyli bardzo udane występy.

Pierwszego dnia zawodów w sobotę 12 kwietnia rozegrany zostały sprinty, w których wystartowała trójka zawodników „Lubonia” - Jakub Surówka w elicie mężczyzn, Tomasz Bal w gronie orlików oraz Agnieszka Bal w elicie pań. Panowie awansowali do ćwierćfinałów, w których musieli jednak uznać wyższość bardziej doświadczonych zawodników zajmując trzecie miejsca w swoich biegach. Ostatecznie Tomek Bal zakończył rywalizację na 21 a Kuba Surówka na 23 miejscu. W półfinale pań doszło do „bratobójczej” rywalizacji. W jednym biegu wystartowały bowiem Agnieszka Bal oraz dwie zawodniczki, które reprezentowały w przeszłości barwy klubowe „Lubonia” - Monika Żur i Stefania Staszel. Najmłodsza w tym gronie Agnieszka Bal finiszowała na trzecim miejscu co dało jej awans do „małego finału”. W klasyfikacji końcowej Agnieszka uplasowała się na 6 miejscu.

Niedzielne wyścigi przebiegały w formule XCO, w których udział wzięło 11 reprezentantów „Lubonia”. Znakomicie w wyścigu młodzików spisał się Maciej Biedrończyk, który niezagrożenie prowadził od startu do mety pewnie zwyciężając z ponad minutową przewagą nad kolejnym zawodnikiem. Bardzo dobrze spisali się równiej juniorzy młodsi. Michał Bal po zaciętej rywalizacji finiszował na 5 miejscu. Tuż za nim na mecie pojawił się Bartosz Dziadkowiec a na 9 miejscu do mety dotarł Jarosław Żur. Na 18 pozycji uplasował się Jakub Kościelniak. Bardzo dobre 5 miejsce wywalczyła również Magdalena Utnicka w rywalizacji juniorek młodszych. Z dobrej strony pokazała się również Kaja Karkula, która pomimo kłopotów technicznych z rowerem zdołała finiszować na 4 pozycji w gronie juniorek. Tego wyścigu nie ukończyła niestety Klaudia Demkowska. Agnieszka Bal startując w kategorii kobiety open uplasowała się na 12 miejscu. Na zakończenie rozegrany został wyścig w połączonych kategoriach orlików i elity mężczyzn. W tym bardzo mocno obsadzonym wyścigu reprezentanci „Lubonia” praktycznie zamienili się miejscami ze sprintów. Jakub Surówka finiszował na 20 pozycji a Tomasz Bal zakończył rywalizację na 23 miejscu.

Gratulując zawodnikom „Lubonia” osiągniętych rezultatów pozostaje życzyć im nie mniej udanych występów w nadchodzących zawodach.