Podhalańska I liga juniorów i juniorów młodszy

Zapraszamy do sprawozdań oraz statystyk pomeczowych 18 kolejki - Podhalańskiej I ligi juniorów starszych i juniorów młodszych w piłce nożnej.

--- I LIGA JUNIORÓW STARSZYCH ---

Bez zmian w tabeli
W XVIII kolejce wygrał zarówno Poroniec Poronin, jak i KS Zakopane i w tabeli praktycznie nic się nie zmieniło. Wygrana Porońca jest cenniejsza, bowiem odniesiona na boisku rywala, którego poronianie bardzo się obawiali. Mieli wszak ułatwione zadanie, bo juniorzy Wiatru wystąpili zaledwie w dziesięcioosobowym składzie. Te wygrane Porońca i Zakopanego jeszcze nie rozstrzygnęły kwestii mistrzostwa, aczkolwiek bliżej tytułu są poronianie. Do zakończenia rozgrywek jeszcze 4 kolejki i coraz wyraźniej widać, że drugim po Szarotce Nowy Targ spadkowiczem będą juniorzy LKS Szaflary. Wprawdzie walczyli dzielnie w Mszanie Dolnej, ale punktów nie zdobyli za to wygrali ich najgroźniejsi konkurenci Biali Biały Dunajec i Orkan Raba Wyżna.

Lubań Maniowy - Sokolica Krościenko 5-1 (1-0)
Bramki: D. Firek 4, Sral 37, 60, Hołyst 55, Sikora 70 – Kacwin 22.
Sędziował: Jan Chlipała z Ochotnicy Dolnej.

Lubań: Ślęzak – Sikora, Wrocławiak, Gorlicki, Firek, Hołyst, Zatłokiewicz, Sral, Potoczak (77 Bańka), Słodyczka (64 Bibro), Węgrzyniak.
Sokolica: Zachwieja – Bublik, Jawor (46 Błażusiak), Czerwiec, Czubiak, A. Bobak, Adamczyk, Topolski, Kacwin, Jaszek, Morawczyński.

Pierwszą bramkę gospodarze zdobyli już w 4 minucie. Po akcji Hołyta i jego wrzutce w pole karne do piłki doszedł Firek i strzałem z główki pokonał Zachwieję. W 22 minucie goście przeprowadzili udaną kontrę, która celnym uderzeniem w zamieszaniu podbramkowym zakończył Kacwin. Drugi gol dla Lubania był autorstwa pary Zatłokiewicz – Sral. Po rozegraniu piłki w narożniku pola karnego partnerem Zatłokiewicz podał do Srala na 6 metr a ten potężnym strzałem nie dał szans bramkarzowi Sokolicy. Po zmianie stron przewaga gospodarzy była już na tyle wyraźna, że podkreślili ją trzema golami.

Orkan Raba Wyżna - Szarotka Nowy Targ 2-1 (2-0)
Bramki: Kurańda 3, Siwek 30 – A. Sulka 67.
Sędziował: Roman Baran z Witowa.
Żółte kartki: Kurańda, Budzik - Luberda.

Orkan: P. Chorąży – Radoła, Nowak, Wierzba, Lenart, Szlachtowski (46 Budzik), Pustułka, Siwek, Kurańda, Rapacz, Woźniak.
Szarotka Nowy Targ: Piwowarski – J. Sulka, Jędrol (20 A. Sulka), Targosz, Szablowski (46 Gacek), Zięba (68 Abratkiewicz), Luberda, Romanowski, Wąsik, Podkanowicz (78 Twardosz), Stawowiak.

Juniorzy Orkana potrzebowali tego zwycięstwa, aby uniknąć degradacji. W sukurs przyszedł im bramkarz Szarotki, który w 3 minucie przepuścił łatwy strzał Kurańdy do siatki. Po pół godzinie gospodarze prowadzili 2-0. Po rozegraniu rzutu rożnego do zagranej piłki wystartował Siwek i potężnym wolejem zdobył druga bramkę dla swego zespołu. Po zmianie stron bracia Sulkowie „rozklepali” przed polem karnym obronę Orkana i Adrian Sulka zdobył kontaktowego gola. Więcej bramek w tym meczu nie było i Orkan zdobył bezcenne punkty.

Turbacz Mszana Dolna - LKS Szaflary 5-3 (4-1)
Bramki: Jamróz 14, B. Zaborowski 39 karny, Potaczek 39, Koral 43, 47 – Jarząbek 32, Janiak 54, Kurańda 70.
Sędziował: Żółte kartki: Jamróz – Kurańda, Strama.

Turbacz: Szaredko – Nowak, B. Zaborowski, Farganus, Zarecki, P. Grzesiak, M. Grzesiak, Jamróz, Potaczek, Koral, Złydaszyk.
Szaflary: Cisoń – A. Szulc, Ł. Szulc, Michał Pawlikowski, Strama, Kurańda, Jarząbek, B. Marek, M. Wąsik, Janiak, Rabiasz.

Powadzenie 4-1 do przerwy nie oddaje przewagi, jaka juniorzy Turbacza mieli w tym okresie gry. Nieskuteczny, chociaż zdobył bramkę był zwłaszcza Jamróz. Gdy zaraz po zmianie stron Koral podwyższył na 5-1 zanosiło się na pogrom gości. Tymczasem juniorzy Turbacza zadowoleni z wysokiego prowadzenie nie atakowali już tak energicznie i goście skorzystali z tak sprzyjających okoliczności zdobywając kolejno dwa gole. Było to jednak wszystko, na co pozwolili szklarzanom gospodarze i Turbacz wygrał 5-3.

Biali Biały Dunajec - Przełęcz Łopuszna 1-0 (0-0)
Bramka: Marduła 89.
Sędziował: Marcin Tesarski z Kościeliska.

Biali: Bużek – Smajdor, Ł. Antoł, P. Cachro, D. Bafia, Łukaszczyk, Skupień, Rzadkosz, Gąsienica, Marduła, Wysocki.
Przełęcz: Maciasz – A. Gil, H. Gil, Kamoń, Zajączkowski, D. Chmielak, Hołyst, Łęczycki, Wincek, Ciężobka, Hornik.

Drużyna Przełęczy przyjechała do Białego Dunajca bez czwórki czołowych graczy pozostawiając ich na mecz seniorów. Działacze Przełęczy próbują uratować A klasę dla Łopusznej. To ułatwiło Białym grę w tym meczu aczkolwiek i oni nie dysponowali optymalnym składem. Pierwsza połowa była w miarę wyrównana, ale druga część meczu przebiegała pod dyktando gospodarzy. Z mnóstwa okazji, jakie miał Marduła wykorzystał tylko jedną właściwie na koniec spotkania, ale negatywnych emocji działacze i trenerzy Białych przeżyli bez liku.

Wiatr Ludźmierz - Poroniec Poronin 0-3 (0-0)
Bramki: Chrobak 54, Cetera 63, K. Łukaszczyk 74.
Sędziował: Krzysztof Handzel z Naprawy.
Żółte kartki: S. Maciasz, Sopiarz.

Wiatr: Byrnas - D. Maciaś, Figas, Kubowicz S. Maciaś, Sopiarz, Górz, Ulman, M. Borkowski, P. Luberda, drużyna Wiatru grał w dziesięciu.
Poroniec: Stachoń – J. Gutt, Cudzich, Kliś, P. Pawlikowski, Rzadkosz, M. Grela, Zabrzewski, Cetera, K. Łukaszczyk, Chrobak.

Juniorzy Wiatru przystapili do spotkania zaledwie w dziesięciu i mimo to w pierwszej połowie nie ustępowali liderowi. Po zmianie stron rosła przewaga Porońca a gdy Chrobak po ładnej zespołowej akcji zdobył bramkę stało się jasne, że Poroniec wygra ten mecz. Dwa następne gole były efektem wzrastającej przewagi, Porońca zostały zdobyte w zamieszeniach pod bramką Wiatru.

KS Zakopane - Jordan Jordanów 6-1 (4-0)
Bramki: Kluś 22.25, Bukowski 40, Podosek 41, Leks 48, Kaleciak 60 – Siepak 81.
Sędziował: Zbigniew Suwada z Jabłonki

KS Zakopane: D. Paszuda – Mrowca, Sawina, Podosek (70 Zając), Bukowski (67 M. Paszuda), Lampa, Drabik (67 Mazalon), Kluś, Leks (77 W. Gut), T. Gut (57 Bzdyk), Kaleciak (70 Fąfrowicz).
Jordan: Kramarz – Kawula, Luberda, Ferek, Siepak, D. Czubin, Pietrzak, Firek, Filipek, Motor, Rączka.