29.11.2013 | Czytano: 576

Wyostrzyć oko

- Nie lubię długich dystansów. Nie potrafię odpowiednio rozłożyć sił, mimo iż na metę przybiegam nie odczuwając zmęczenia. Wynik trochę mnie martwi – powiedziała Krystyna Pałka.

Wicemistrzyni świata zajęła dopiero 26 miejsce w indywidualnym biegu biathlonowym na 15 km z czteroma strzelaninami, po dwa w pozycji leżącej i stojącej. Bieg rozgrywany był w Östersundzie w ramach Pucharu Świata. Pochodząca z Czerwiennego zawodniczka, zaliczyła trzy niecelne strzały na strzelnicy, po jednym podczas trzech pierwszych pobytów na strzelnicy. Tylko podczas ostatniego pobytu na strzelnicy wszystkie naboje posłała w tarczę. Gorzej biegła. Prawdopodobnie nie trafiła ze smarowaniem.

Lepiej w biegu spisały się jej koleżanki. Ich narty smarował Włoch i wydaje się, że zrobił to bardzo dobrze. Niosły one Monikę Hojnisz, która rewelacyjnie pobiegła. Miała w sumie trzeci czas biegu, a drugi wśród zawodniczek z 4 pudłami. Mimo czterech minut karnych zajęła 12 miejsce. Bardzo dobrze w biegu zaprezentowała się Magdalena Gwizdoń i Weronika Nowakowska Ziemniak. Obie bardzo niecelnie strzelały. Pierwsza spudłowała pięć razy, a druga aż jedenaście! Gwizdoń dość długo utrzymywała się w czołówce ( miała 1 niecelny strzał po dwóch strzelaninach), ale podczas dwóch ostatnich pobytów na strzelnicy cztery razy jej pocisk mijał tarczę. Ostatecznie sklasyfikowana została na 32 pozycji. Nowakowska Ziemniak była najsłabsza z Polek (82 miejsce).

Paulina Bobak po trzech kolejnych wizytach na strzelnicy notowała czyste konto, ale za czwartym podejściem trzykrotnie nie trafiła, grzebiąc szansę na dobre miejsce. Uplasowała się na 45 miejscu.

- O wszystkim zdecydowało strzelanie, ale dla mnie najważniejsze są doskonale czasy biegów. Zrobiły co mogły, a to jest dobrym prognostykiem przed kolejnymi startami – powiedział trener Adam Kołodziejczyk.

O starcie panów na 20 km lepiej przemilczeć. Nie było się czym emocjonować. Krzysztof Pływaczyk był 49., a Łukasz Szczurek zajął 82 lokatę.