27.10.2013 | Czytano: 3986

Klasa A: Piłkarskie fatum(+zdjęcia)

AKTUALIZACJA ZDJĘĆ: Karetka pogotowia, to ostatnio najczęstszy widok na piłkarskich boiskach. W środę wystąpiła w głównej roli w meczu pucharowym w Nowym Targu, dzisiaj musiała interweniować w Rabce. Adrian Nawara zmuszony był skorzystać z pomocy lekarskiej, po wybiciu obojczyka.

Dodajmy, iż w Rabce mecz nie został rozstrzygnięty. Zespoły podzieliły się punktami, mimo iż przewaga miejscowych, szczególnie w drugiej połowie była miażdżąca. Wierchy nie wykorzystały nawet rzutu karnego. 

W Szczawnicy dba i pamięta się o zasłużonych działaczach. Nie pierwszy raz, przed pierwszym gwizdkiem, odbyła się miła uroczystość. Przed dwoma dniami 60 lat skończył Andrzej Jura - współzałożyciel Jarmuty, członek zarządu i masażysta. Były więc życzenia, kwiaty i koszulka z numerem „60”. Piękny gest, godny naśladowania. Piłkarze nie mogli zawieść. Panu Andrzejowi również zrobili prezent, w postaci pięciu goli, dodajmy w większości bardzo ładnych. Lider więc nie spuszcza z tonu. Nikt w rundzie jesiennej go nie pokonał. Liga jeszcze nie wybiera się na zimowy odpoczynek. Przed zespołami dwie wiosenne kolejki.

Nerwowe były derby Orawy. Aż tak nerwowe, że zawodnik z Lipnicy otrzymał czerwoną kartkę na ławce, a trener musiał udać się na trybunę. Zwycięsko z tej psychologicznej wojny wyszli piłkarze Babiej Góry. Na Orawie, do następnej konfrontacji, rządzą piłkarze z Lipnicy.

Jordan rozstrzelał piłkarzy z Łopusznej, którzy już do 27 minuty musieli w dziesiątkę odpierać ataki gospodarzy. Dodajmy z zdesperowanych i bardzo podrażnionych gospodarzy po klęsce sprzed tygodnia. Odkuli się na Przełęczy, aplikując jej sześć goli.

Nie może złapać rytmu Lubań. To już kolejny mecz bez wygranej zespołu, który przed sezonem zgłaszał aspiracje do wygrania ligi. Tymczasem nie wygrał już szóstego meczu z rzędu. Po pięciu porażkach zdobył zaledwie punkt.

Wiatr wiał zbyt mocno dla czarnogórzan. Co prawda Granit miał więcej zgry, ale to małe pocieszenie, bo w futbolu liczą się gole, a te zdobyli(dwa) goście.

„Czerwona latarnia” tabeli nie miała nic do powiedzenia z Orkanem. Przed własną widownią po raz kolejny zawiodła. A Orkan nie grał na pełny gwizdek. Serio zaczął traktować rywala dopiero po godzinie gry. Gdy niedźwiedź się obudził, to gospodarze musieli dwukrotnie wyjmować futbolówkę z siatki.


Posiadasz zdjęcia, wyniki lub relacje z meczu?
Wyślij i promuj swoją drużynę
redakcja@sportowepodhale.pl


Orawa Jabłonka – Babia Góra Lipnica Wielka 2:4 (0:2)
0:1 D. Kucek (S. Skoczyk) 7
0:2 Janiczak 42
1:2 Owsiak (Brząkała) 47
2:2 Zubrzycki 49
2:3 P. Kucek 55 karny
2:4 samobójcza 90+3

Atrakcyjność **
Sędziował Roman Baran (Witów).
Żółte kartki: Wójt, Stokłosa – P. Kucek, D. Kucek.
Czerwona kartka: K. Kucek na ławce.

Orawa: Pilch – Wójt, Stokłosa, Jazowski (74 Kasprzak), Dworszczak, Smutek, Brząkała, Zubrzycki, Dziurczak (78 Stachura), A. Chowaniec, M. Chowaniec (46 Owsiak).
Babia Góra: Dominik Karkoszka – T. Mikłusiak, G. Skoczyk, Lichosyt, S. Skoczyk, Wontorczyk, Janiczak, P. Kucek, D. Kucek, G. Lach (53 Kudzia), T. Lach.

Komentarz: Nerwowe były derby Orawy. Czerwona kartkę na ławce ujrzał K. Kucek, a trener Babiej Góry wyrzucony został na trybuny. Nie przeszkodziło to gościom, by po trzech kwadransach prowadzić 2:0. Wydawało się, że jest posprzątane, a tymczasem… Po przerwie ogromna mobilizacja w szeregach gospodarzy, którzy w odstępie 120 sekund doprowadzają do wyrównania. Chwilę później Babia Góra odzyskuje prowadzenie po rzucie karnym i a w doliczonym czasie gry gospodarzy sami wbijają sobie gola.

Momenty były
7 GOL! 0:1 – crossowe podanie S. Skoczyka do D. Kucka, który uderzył z pierwszego i bramkarz był bezradny.
23 – A. Chowaniec przestrzelił z 20 metrów.
42 GOL! 0:2 – Janiszewski z połowy boiska, z pomocą wiatru, ulokował piłkę pod poprzeczką.
47 GOL! 1:2 – wrzutka Brząkały z rzutu wolnego i Owsiak dołożył tylko nogę; futbolówka zatrzepotała w siatce.
49 GOL! 2:2 – Zubrzycki w zamieszaniu podbramkowym z 8 metrów zewnętrzną częścią stopy wpakował piłkę do bramki.
55 GOL! 2:3 – przepychanka w polu karnym gospodarzy. Sędzia dopatrzył się przewinienia i wskazał na „wapno”. Karnego zamienił na bramkę P. Kucek.
90+3 GOL! 2:4 - samobójcza bramka Wójta.


Dunajec Ostrowsko – Orkan Raba Wyżna 1:3 (1:1)
0:1 Gromczak (Filipek) 7
1:1 Smalec (Młynarczyk) 44
1:2 Gromczak (K. Bochnak) 64
1:3 K. Rapta 80 karny

Atrakcyjność ***
Sędziował Czesław Żądło (Rokiciny Podhalańskie).
Żółte kartki: Młynarczyk – Gromczak.

Dunajec: M. Ludzia – R. Gucwa, Ciężobka, S. Gucwa, Zagata, Smalec (82 D. Gucwa), Magulski (82 W. Waksmundzki), Wach, Młynarczyk, Labidi, Zawada.
Orkan: K. Szklarz (68 M. Szklarz) – K. Rapta, Kasprzyk, Mateusz Czyszczoń, M. Lenart, Michał Czyszczoń (62 Pieczara), K. Bochnak (46 Pluta), Teper, H. Bochnak, Filipek, Gromczak.

Komentarz: Goście nie musieli się wysilać, by pokonać „czerwoną latarnię” tabeli. Poważnie rywala potraktowali dopiero po godzinie gry i od razu widać było kto jakie piłkarskie umiejętności prezentuje. Dlaczego w tabeli oba zespoły dzieli przepaść.

Momenty były
7 GOL! 0:1 – złe rozegranie piłki przez Ciężobkę pod nogi Filipka. Ten uruchomił Gromczaka, który z 16 metrów ulokował piłkę pod poprzeczką.
15 – Labidi zmarnował „setkę”, z 5 metrów fatalnie przestrzelił.
41 – K. Bochnak próbował lobować bramkarza, ale nieudana była to próba.
44 GOL! 1:1 – Smalec z 16 metrów strzałem po ziemi pokonał bramkarza gości.
64 GOL! 1:2 – K. Bochnak wypuścił w „uliczkę” Gromczaka, a ten w sytuacji sam na sam posłał futbolówkę do bramki obok wybiegającego bramkarza.
80 GOL! 1:3 – strzał Kasprzyka z 20 metrów wypluł M. Ludzia. Do piłki dopadł Gromczak i został złapany za nogi przez bramkarza. Sędzia zarządził rzut karny. Skutecznym egzekutorem okazał się K. Rapta.


Więcej zdjęć pod artykułem...


Jordan Jordanów – Przełęcz Łopuszna 6:0 (4:0)
1:0 G. Tyrpa (F. Tyrpa) 10
2:0 Figura (G. Tyrpa) 15
3:0 Wróbel 23
4:0 Figura (Wróbel) 40
5:0 G. Tyrpa (Figura) 80
6:0 G. Tyrpa (Rączka) 82

Atrakcyjność ***
Sędziował Krzysztof Pietrucha (Limanowa).
Żółte kartki: Wróbel, Kowalcze – Maciasz, A. Chmielak, Hryc.
Czerwona kartka: Maciasz (27 – druga żółta)

Jordan: Sitarz – Kołodziejczyk, Hodana, F. Tyrpa, G. Tyrpa, Pietrzak, Wróbel, Dudek (66 Rączka), Figura (79 Brzana), Ryś (68 Gawroński), Kowalcze.
Przełęcz: Kutyła – Ł. Ambroż, A. Chmielak, Hryc, Maciasz, Warmuz, W. Chowaniec, Wincek (68 Montsko), M. Ambroż (76 S. Klamerus), S. Chmielak, Łęczycki.

Komentarz: Gospodarze podrażnieni wysoką porażką przed tygodniem postanowili się zemścić. I w pełni im się to udało. Już w pierwszych trzech kwadransach załatwili sprawę. Druga połowa, to już kopanina. Gospodarze zmobilizowali się w końcówce i dorzucili jeszcze dwa gole.

Momenty były
10 GOL! 1:0 – G. Tyrpa z 16 metrów lewą nogą uderzył po długim rogu i… wpadło.
15 GOL! 2:0 – Figura wykorzystał sytuację sam na sam.
23 GOL! 3:0 – Wróbel na szesnastce minął obrońcę i nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję.
27 – Maciasz ujrzał drugi żółty kartonik i musiał opuścić boisko.
40 GOL! 4:0 – uderzenie Wróbla „wypluł” przed siebie bramkarz, dobitka Figury już znalazła drogę do siatki.
55 – Kołodziejczyk nie wykorzystuje sytuacji sam na sam.
60- G. Tyrpa kopiuje wyczyn kolegi sprzed 5 minut.
80 GOL! 5:0 – Figura zgrał piłkę na 5 metrze do G. Tyrpy, a ten dopełnił formalności.
82 GOL! 6:0 – 30 – metrowa wrzutka Raczki w pole karne. G. Tyrpa przyjął piłkę lewą nogą i posłał ją pod poprzeczkę.


Jarmuta Szczawnica – Skalni Zaskale 5:0 (1:0)
1:0 Ciesielka (J. Pietrzak) 26
2:0 W. Wiercioch (J. Pietrzak) 48
3:0 M. Pietrzak (Borucki) 55 po wolnym
4:0 Hrydziuszko (D. Szczepaniak) 66 główką
5:0 W. Wiercioch 88 karny

Atrakcyjność ****
Sędziował Łukasz Kogut (Nowy Sącz).
Żółte kartki: Borucki – M. Walkosz.

Jarmuta: Wójcikiewicz – M. Szczepaniak (80 Adamczuk), Ł. Wiercioch, Hrydziuszko, Ciesielka (64 D. Szczepaniak), M. Pietrzak, Diop, W. Wiercioch, Latawiec (64 Dawid Wiercioch), J. Pietrzak, Borucki (66 R. Wiercioch).
Skalni: Klejka – Bużek, S. Walkosz, M. Walkosz, P. Walkosz, Cisoń, Cudzich, N. Gacek, Plewa, P. Mrowca, B. Stanek II (73 S. Mrowca).

Komentarz: Przyjezdni tylko w pierwszej połowie dotrzymywali kroku liderowi. Ten po zmianie stron rozstrzelał się już na dobre, przerywając dobrą passę piłkarzy z Zaskala.

Momenty były
25 – strzał W. Wierciocha z ostrego kąta broni Klejka.
26 GOL! 1:0 – wrzutkę J. Pietrzaka na bramkę zamienił Ciesielka.
28 – rajd J. Pietrzaka zakończony strzałem obok słupka.
31 – W. Wiercioch w sytuacji sam na sam posyła futbolówkę obok bramki.
41 – M. Pietrzak z 16 metrów dwukrotnie uderza. Za pierwszym razem piłka odbija się od obrońcy i ponownie pada jego łupem. Poprawka ociera się o słupek.
48 GOL! 2:0 - W. Wiercioch pięknym strzałem pod poprzeczkę wprawił w zachwyt kibiców.
55 GOL! 3:0 – Borucki wykonywał wolnego. Bramkarz zdołał sparować jego strzał, ale wobec dobitki M. Pietrzaka był bezradny.
60 – strzał Stanka II broni Wójcikiewicz.
65 – Diop zagrał długą piłkę z własnego pola karnego do W. Wierciocha, który w sytuacji jeden na jeden posłał futbolówkę obok słupka.
66 GOL! 4:0 – po dośrodkowaniu w pole karne D. Szczepaniak zgrał piłkę głową do Hrudziuszko, a ten tą samą częścią ciała wpakował ją do bramki.
74 – rajd J. Pietrzaka od własnego pola karnego. Będąc na 40 metrze zdecydował się na strzał, który… ostemplował poprzeczkę.
80 – N. Gacek sprawdził dyspozycję Wójcikiewicza z rzutu wolnego. Był czujny, popisując się piękną robinsonadą.
82 – S. Mrowca nie zdołał pokonać w pojedynku oko w oko Wójcikiewicza.
88 GOL! 5:0 – rajd J. Pietrzaka został zatrzymany faulem w polu karnym. „Jedenastkę” wykorzystał W. Wiercioch.


Więcej zdjęć pod artykułem...


Granit Czarna Góra – Wiatr Ludźmierz 0:2 (0:1)
0:1 Bobek (Grzęda) głowa po rzucie rocznym
0:2 Grzeda 70

Atrakcyjność ***
Sędziował Bartłomiej Skoczyk (Lipnica Wielka).
Żółte kartki: Bobek, Luberda, Zubek, Karwaczka.

Granit: P. Gogola – P. Sarna, K. Kiernoziak, J. Milon, Pawlica, Łojek, M. Sarna, K. Sarna, Z. Milon (70 T. Lichacz), Modła, M. Lichacz (0 K. Gogola).
Wiatr: Byrnas – Bobek, Strama, Luberda, Zubek, Mikoś (69 Szczęch), Grzęda, Targosz, Truty, Karwaczka, A. Czaja (75 Marszałek).

Komentarz: Granit przeważał, ale nic z tego nie wynikało. W piłce nie liczy to jak długo jest się w posiadaniu piłki, czy kto więcej okazji stworzy, ale to co wpadnie do sieci. W tym elemencie Wiatr okazał się mistrzowski.

Momenty były
4 – M. Lichacz w sytuacji sam na sam lobował bramkarza i… przelobował też bramkę.
7 – po rzucie rożnym główka M. Lichacza padła łupem bramkarza.
17 – Z. Milon niecelnie uderzał.
20 GOL! 0:1 - dośrodkowanie w rzutu rożnego Grzędy. Bobek głową ulokował piłkę pod poprzeczką.
70 GOL! 0:2 – kontra Grzędy, który w sytuacji sam an sam z 15 metrów nie dał szans P. Gogoli.
77 – P. Sarna po podaniu J. Milona główką próbował zaskoczyć Byrnasa, ale ten był czujny.


Więcej zdjęć pod artykułem...


Lubań Tylmanowa – Bystry Nowe Bystre 1:1(1:0)
1:0 Pierzchała 12 karny
1:1 J. Bobak (Łukaszczyk) 83

Atrakcyjność **
Sędziował Krzysztof Majewski (Bukowina Tatrzańska).
Żółte kartki: W. Noworolnik, T. Udziela, Podgórski – Matkowski.

Lubań: Gołdyn – M. Kwit (70 R. Kozeielc), P. Kwit, Pierzchała, Kasprzak, W. Noworolnik, M. Udziela, F. Noworolnik (66 K. Kurnyta), Michalik (46 T. Udziela), Talarczyk, Podgórski.
Bystry: Zep – W. Staszel (82 Fudala), Prokop (76 T. Staszel), Adrian Bobak, Adam Bobak, Cetera, Tylka (57 Matkowski), Potrząsaj, Łukaszczyk, Salamon, Z. Staszel (46 J. Bobak).

Komentarz: Miejscowi poczynili zmiany w zestawieniu licząc, że wreszcie przerwą zła passe. Nie udało się. Tylmanowainie mają problemy ze zdobywaniem goli z gry. Jeśli już coś wrzucą do „sieci” rywala, to tylko z karnego. Długo prowadzili, ale akcję meczu przeprowadzili goście. Piłka pomiędzy pięcioma zawodnikami Bystrego krążyła jak po sznureczku, od nogi do nogi, aż wreszcie znalazł drogę do bramki.

Momenty były
2 – Potrząsaj po trzech zwodach znalazł się 5 metrów przed Gołdynem, ale ten skrócił kąt i zawodnik Bystrego posłał piłkę obok bramki.
5 – rzut wolny wykonywał Michalik. W. Noworonik posłał piłkę obok słupka.
12 GOL! 1:0 – rajd Podgórskiego zatrzymany nieprawidłowo w polu karnym przez bramkarza. Karnego wykorzystał Pierzchała.
83 GOL! 1:1 – piękna zespołowa akcja gości, w której brało udział pięciu graczy. Piłka jak po sznureczku wędrowała od nogi do nogi aż wreszcie trafiła do J. Bobaka, który w sytuacji sam na sam posłał ją do siatki.


Wierchy Rabka – Zawrat Bukowina Tatrzańska 1:1 (0:1)
0:1 Lańda 16
1:1 Majerski 67

Atrakcyjność ***
Sędziował Stanisław Tworek (Tylmanowa).
Żółte kartki: Surma, Cudzich.
Czerwone kartki: Surma (78 – druga żółta), Cudzich (90+2).

Wierchy: Waksmundzki – Traczyk, Pędzimąż, Tupta, A. Dziechciowski, Nawara, Zachara, Majerski, Wietrzyk, Jagosz, K. Gacek.
Zawrat: Wcisło – Surma, Rzadkosz, Cudzich, Kalata, Nowobilski, Majerczyk, Zarycki, Lańda, Kuchta, Janczy.

Komentarz: Gospodarze już po minucie powinni prowadzić 2:0. Zarówno Jagosz (30 sekunda) jak i Majerski (50 sekunda) nie wykorzystali wręcz wymarzonych sytuacji. Do 10 minuty mieliśmy radosny futbol, potem z przewagą gospodarzy. Po przerwie przewaga miejscowych była miażdżąca. Bramkarz Wierchów miał tylko raz kontakt z piłką, w 75 minucie po strzale Lańdy z ostrego kąta. Wierchy nie wykorzystały 15 stałych fragmentów gry. Remis jest bardzo szczęśliwy dla gości, tym bardziej, iż byli po… weselu.

Momenty były
1 – Jagosz z 12 metrów trafia w bramkarza, a Majerski za moment z 10 metrów do pustej bramki.
3 – Lańda wyprzedził Pędzimęża i Dziechciowskiego i nie trafił do pustej bramki.
4 – Majerczyk w sytuacji sam na sam przestrzelił.
7 – Majewski z 20 metrów uderza, piłka frunie pod poprzeczkę, broni bramkarz.
16 GOL! 0:1 – błąd obrony, złe ustawienie. Lańda niczym w masło wszedł między dwóch graczy z Rabki i w sytuacji sam na sam z 16 metrów posłał futbolówkę do siatki.
23 – po rogu K. Gacek pokonuje już bramkarza, ale obrońca wybija piłkę z linii bramkowej.
35 – Gacek z 20 metrów ostemplował poprzeczkę.
36 – Zachara trafia w słupek, piłka odbija się od niego i przemierza linię bramkową, ale jej nie przekracza.
67 GOL! 1:1 – piękny strzał Majerskiego z 25 metrów wpada do siatki tuż przy słupku.
78 – faul Surmy (obejrzał drugą żółtą kartkę), po którym Nawara był reanimowany. Z urazem barku i obojczyka odwieziony został do szpitala.
88 – ręka Cudzicha w polu karnym. Majerski nie wykorzystuje rzutu karnego, bramkarz wyczuł jego intencję.
90+2 – Jagosz cięty w polu karnym przez Cudzicha (czerwona kartka), ale arbiter nie dyktuje „jedenastki”, wolny z 16 metrów. Majerski nie trafia w światło bramki.


Więcej zdjęć pod artykułem...

LP
DRUŻYNA
MECZE
PUNKTY
BRAMKI
1
Jarmuta
13
37
47-14
2
Orkan
13
29
37-16
3
Babia Góra
13
25
29-20
4
Wierchy
13
22
22-16
5
Wiatr
13
22
24-17
6
Granit
13
20
24-26
7
Jordan
13
18
23-24
8
Bystry
13
17
21-22
9
Zawrat
13
15
24-25
10
Lubań
13
12
20-34
11
Skalni
13
11
29-37
12
Orawa
13
11
18-30
13
Przełęcz
13
8
14-31
14
Dunajec
13
8
17-37

W następnej kolejce 14 zagrają:
Babia Góra Lipnica Wielka - Zawrat Bukowina Tatrzańska / 03 listopad 2013r; Lipnica Wielka, 13:00
Wierchy Rabka - Bystry Nowe Bystre / 03 listopad 2013r; Rabka, 13:00
Lubań Tylmanowa - Wiatr Ludźmierz / 03 listopad 2013r; Tylmanowa, 13:00
Granit Czarna Góra - Skalni Zaskale / 03 listopad 2013r; Czarna Góra, 13:00
Jarmuta Szczawnica - Przełęcz Łopuszna / 03 listopad 2013r; Szczawnica, 13:00
Jordan Jordanów - Orkan Raba Wyżna / 03 listopad 2013r; Jordanów, 13:00
Dunajec Ostrowsko - Orawa Jabłonka / 03 listopad 2013r; Ostrowsko, 13:00

Tekst Stefan Leśniowski
Zdjęcia Jarmuta – Skalni, Wojtek (Rzusto)
Zdjęcia Dunajec - Orkan, Krzysztof Garbacz
Zdjęcia Wierchy - Zawrat, Janusz Kubasiak
Zdjęcia Granit - Wiatr, E.Googola

KomentarzeTabela - Klasa B - Gr. 1

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Unia Naprawa 9 25
2. Szarotka Rokiciny Podhalańskie 9 19
3. Grel Trute 9 14
4. Delta Pieniążkowice 9 14
5. Skałka Rogoźnik/Stare Bystre 9 14
6. Lepietnica Klikuszowa/Obidowa 9 12
7. Janosik Sieniawa 9 12
8. KS Luboń Skomielna Biała 9 11
9. Krokus Pyzówka 9 5
10. Szarotka Chochołów 9 1
zobacz wszystkie tabele

Terminarz

zobacz więcej
reklama