20.10.2013 | Czytano: 603

Zwycięstwa liderów

Odbyły się ostatnie zawody z cyklu XIX edycji Letniej Ligi w skokach i kombinacji norweskiej. Prowadzący dotychczas w klasyfikacji generalnej skoczkowie zwyciężyli także w ostatnich tegorocznych zawodach i oczywiście wygrali cały cykl.

W najmłodszej kategorii wiekowej roczniku 2004 i młodsi triumfował Jan Rzadkosz z zakopiańskiej Wisły. Ta grupa skoczków rywalizowała na obiekcie K-15 a skakało na nim 12 adeptów trudnej sztuki skakania na nartach. Nieco starsi chłopcy i dziewczęta z rocznika 2001 i młodsze rywalizowały na skoczni K-35. Wśród chłopców kolejny raz zwyciężył Oskar Rojek w Wisły Zakopane a z dwójki startujących dziewcząt lepsza od Sabiny Król była Róża Pawlikowska. Obie zawodniczki startują w barwach zakopiańskiego AZS. Młodzicy i juniorzy młodsi a także dziewczęta starsze skakały na skoczni K-65. Wśród młodzików najlepszy był Mateusz Gruszka z ASZ Zakopane, który wyprzedził swoich kolegów klubowych Mieczysława Kołtasia i Kacpra Stosela. Kategorię juniorów młodszych zdominowali natomiast reprezentanci Wisły Zakopane. Zwyciężył tym razem bardzo przekonywująco Dawid Jarząbek przed Pawłem Chycem i Damianem Skupniem. Z dwójki rywalizujących w tej kategorii dziewcząt zdecydowanie wygrała Joanna Kil a druga była Katarzyna Pałasz. Pałasz reprezentuje klub UKS Zogrody Stare Bystre, natomiast Joanna Kil zakopiański AZS. Joanna Kil na skoczni K-65 uzyskała bardzo przyzwoite odległości 54,5 i 54 metry.

Jak nie było niespodzianek w skokach tak też bez sensacji zakończyły się biegi do kombinacji. Na pierwszych miejscach przybiegli zwycięzcy skoków: Oskar Rojek, Mateusz Gruszka i Dawid Jarząbek, który tym razem nie dał się zdystansować Pawłowi Chycowi.

Już niebawem z zakopiańskim Urzędzie Miejskim odbędzie się uroczystość zakończenia XIX edycji Letniej Ligi zarówno w skokach, kombinacji norweskiej jak i biegach przełajowych. Po tym zawodnicy uprawiający zimowe dyscypliny sportowe, rozpoczną ostatni etap przygotowań do sezonu zimowego.