02.09.2013 | Czytano: 1034

Medalowy weekend

Podhalańscy sportowcy w miniony weekend zdobyli dziewięć medali mistrzostw Polski – cztery złote, tyleż srebrnych i jeden brązowy.

Na najwyższym stopniu podium stanęła Krystyna Pałka, która wygrała bieg na dochodzenie na 10 km w biathlonie letnim. Wśród mężczyzn na dystansie 12,5 km triumfował Krzysztof Pływaczyk (BKS WP Kościelisko), który wyprzedził kolegę z zespołu Łukasza Szczurka. Pałka dzień wcześniej w biegu sprinterskim wywalczyła wicemistrzostwo kraju, ulegając Magdalenie Gwizdoń (BLKS Żywiec).

Dwa medale wywalczyli skoczkowie. Dawid Kubacki (Wisła Zakopane) stanął na najwyższym stopniu podium letnich mistrzostw Polski, które rozegrane zostały w Szczyrku Skalite. To pierwszy mistrzowski tytuł zawodnika z Nowego Targu. Po pierwszej serii na czele stawki ex aequo był z Klemensem Murańką (Wisła Zakopane). Za skoki o tej samej długości otrzymali identyczne noty. W finałowej serii Kubacki poprawił się o 3 metry (skoczył 104 m) i zwyciężył, z notą 266,5 pkt. Murańka miał notę o pięć punktów mniejszą, która dała mu wicemistrzostwo kraju. Mistrz świata z Predazzo, Kamil Stoch zajął czwarte miejsce. Oddał skoki na odległość 98 i 102 metrów. Tuż za nim uplasował się Maciej Kot.

Srebrny medal letnich mistrzostw Polski w kombinacji norweskiej zdobył Wojciech Marusarz (AZS Zakopane), a na najniższym stopniu podium stanął jego kolega klubowy Jan Łowisz.