11.08.2013 | Czytano: 2194

V liga: Wygrana w debiucie(+zdjęcia)

Udanie zainaugurował rozgrywki mistrz podhalańskiej A klasy z poprzedniego sezonu Huragan Waksmund w pojedynku V ligi z Victorią Witowice Dolnej. Beniaminek z Waksmundu pokonał na swoim boisku Victorię 1:0.

W pierwszej bezbramkowej połowie oba zespoły miały kilka dogodnych sytuacji. W 25 min po strzale z rzutu wolnego Michała Garcarza, udanie interweniował Olszewski. W 21 min Orzechowski trafił w poprzeczkę. W 30 min po rzucie rożnym groźnie główkował Mikulec. W 33 min z kolei głową uderzał Cyrwus, ale i tym razem bramkarz gości nie dał się zaskoczyć. Tuż przed przerwą po strzale Kolasy, piłkę zmierzającą do bramki, zatrzymał na linii bramkowej Orzechowski.

Druga połowa wyrównana. Losy meczu rozstrzygnęły się jak się okazało w 70 minucie gry. Bohaterem został rezerwowy Kamil Waksmundzki, który pojawił się na boisku w 61 min. En fant terrible podhalańskiego futbolu po zagraniu Kolasy, przyjął piłkę na piątym metrze i uderzył nie do obrony. Potem jeszcze gospodarze mieli kolejne dwie świetne sytuacje, ale i tym razem Olszewski stanął na przeszkodzie. Już w doliczonym czasie gry, kapitalnie interweniował z kolei Rejczak, który obronił uderzenie z najbliższej odległości J. Bednarka.

Huragan Waksmund – Victoria Witowice Dolne 1:0 (0:0)
1:0 K. Waksmundzki 70.