04.08.2013 | Czytano: 2509

Brzezińscy na „pudle” ME(+zdjęcia)

Filip i Andrzej Brzezińscy wywalczyli brązowy medal mistrzostw Europy U 23 w kajakarstwie górskim, które rozgrywane są we francuskim Bourg-Saint Maurice. Wychowankowie Sokolicy Krościenko sięgnęli po medal w konkurencji kanadyjek dwójek.

Jak już informowaliśmy walczą o byt tej konkurencji. - SAVE C-2 widać na każdym kroku. C-2 jest zagrożona, ma być zastąpiona przez C - 1 kobiet. Jest to szok dla naszych ambasadorów kanadyjkowych, którymi są bracia Brzezińscy. W finale nie ustrzegli się błędów. Podjazd zabrał im cenne sekundy i na dodatek dwa punkty karne, co skutkowało najniższym stopniem podium. Zwyciężyli reprezentanci Czech Jonas Kaspar i Marek Sindler, a srebro przypadło Hiszpanom Danielowi Marzo i Jesusowi Perezowi. Na 13. pozycji uplasowali się Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak (Pieniny Szczawnica) – informuje mistrzyni świata, Maria Ćwiertniewicz.