28.06.2013 | Czytano: 2699

Udane rewanże(+zdjęcia)

Drugie wiosenne konkursy w skokach i kombinacji norweskiej w ramach XXXVI edycji LL stały pod znakiem udanych rewanżów za pierwsze konkursy. Oczywiście nie we wszystkich kategoriach. Największą sensacją była porażka Dawida Jarząbka w kategorii juniorów młodszych.

Wprawdzie Jarząbek przegrał już w pierwszych zawodach tegorocznej edycji z klubowym kolegą Pawłem Chycem, ale tylko w kombinacji norweskiej, teraz także w konkursie skoków. Zresztą na skoczni K-65 lepszy od Dawida Jarząbka był też kolejny „wiślak” Damian Skupień.

W kategorii 2000-01 zwyciężył Dawid Haberny z KS Chochołów, który w pierwszych zawodach był trzeci. Wyprzedził pierwszego zwycięzcę Mateusza Gruszkę z AZS i Marcina Topora też zawodnika zakopiańskiego AZS. W kombinacji norweskiej tak jak w pierwszych zawodach najlepszy był Gruszka.

W roczniku 2002-03 zarówno w skokach jak i w kombinacji zwyciężył Oskar Rojek z Wisły Zakopane, który w skokach wyprzedził Stanisława Majerczyka z KS Chochołów i zwycięzcę pierwszego konkursu tegorocznej edycji Mateusza Jarosza zawodnika Wisły Zakopane.

dwie najlepsze skoczkinie Joanna Szwab z prawej i Magdalena Pałasz w Lidze już nie startują

W pozostałych konkursach zwyciężyli ci sami zawodnicy i zawodniczki jak w pierwszych tegorocznych zawodach Letniej Ligi. W najmłodszej kategorii wiekowej drugie zwycięstwo odniósł Jan Rzadkosz z Wisły przed swoim kolegą klubowym i imiennikiem Janem Cudzichem.

W konkursach dziewcząt startowały te same zawodniczki i kolejność była identyczna jak w pierwszych zawodach. W roczniku 2000-01 pierwsze miejsce zajęła Joanna Kil przed Katarzyną Pałasz, w młodszej kategorii dziewcząt wygrała Kamila Karpiel przed Różą Pawlikowską i Sabiną Król wszystkie AZS Zakopane.