12.05.2009 | Czytano: 1334

„Srebrna” Kasia

Katarzyna Solus z Bukowiny Tatrzańskiej, studentka Wszechnicy Świętokrzyskiej została srebrną medalistką Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim, które rozegrane zostały w malowniczej scenerii Karkonoszy w Przesiece pod Jelenią Górą. Przegrała tylko z Magdaleną Balaną z Politechniki Rzeszowskiej.

W pierwszym dniu zawodów odbyła się „czasówka” na 8,5 km pętli, z podjazdem 1500 metrowym. Pozostała cześć dystansu to interwały po trawie, kamieniach i szutrowej nawierzchni. „Czasówka” ustaliła kolejność „rozstawienia” zawodniczek i zawodników w wyścigu głównym, który odbył się nazajutrz. Tu kobiety miały trzy rundy, mężczyźni o jedną więcej do pokonania. Było ciężko – runda kobiet to prawie 30 minut, wyczerpującej jazdy.

W najbardziej nas interesującym wyścigu kobiet, od początku prym wiodła Magdalena Balana z Politechniki Rzeszowskiej. Doświadczenie zdobyte na portugalskich maratonach zaprocentowało. Kilkadziesiąt sekund za nią na mecie pojawiła się Kasia Solus. Góralka z Bukowiny Tatrzańskiej od lat zalicza się do ścisłej czołówki kolarstwa góralskiego. To reprezentantka kraju juniorek w mistrzostwach świata i Europy.