12.06.2013 | Czytano: 3714

Klasa A: Wyścig trwa(+zdjęcia)

Aktualizacja (zdjęcia): Huragan nie zwalnia tempa i za liderem podąża jak cień Lubań. Też grał na wyjeździe, też gonił wynik i też pozwolił swoim fanom cieszyć się z kompletu punktów. Chociaż wystawił ich na znacznie cięższą próbę nerwów, bo dopiero w 87 minucie zdobył gola na wagę zwycięstwa. Nie zdobył, wyręczyli go lipniczanie.

Był to gol sprezentowany przez lipniczan, którzy sami sobie wepchnęli piłkę do siatki. To nie pierwsza starta Babiej Góry w końcówce lub w doliczonym czasie gry. Brak koncentracji, a może sił? Ta bramka przedłuża marzenia tylmanowian na wygranie ligi.

Huragan też zaczął niemrawo w Skawie, przegrywał, ale jeszcze przed przerwą zdołał doprowadzić do wyrównania, a po zmianie stron pokazał kto rządzi ligą. Wyścig Huraganu i Lubania zapowiada się pasjonująco w dwóch ostatnich kolejkach. W lepszej sytuacji znajduje się Huragan, który ma cztery „oczka” przewagi” i następny mecz u siebie z Orkanem, który w końcówce sezonu dostał wyraźnej zadyszki. Traci punkty i bramki w końcówkach meczów. Dzisiaj prowadził w Jarmutą 2:1, by polec 2:4.

Ciekawa walka toczy się na samym dole. Tam również trwa wyścig o uniknięcie baraży. Znamy dwóch spadkowiczów, ale może być ich więcej. W najgorszej sytuacji znajduje się Błyskawica. Przy sprzyjających okolicznościach może zagrać baraż, przy niesprzyjających wiatrach, pożegnać się bez dodatkowych gier. W strefie barażowej znajduje się pięć zespołów. Aktualnie drugim do dodatkowej gry jest Skawianin, który nie zdołał zatrzymać lidera u siebie. Następną ekipą w kolejce są Wierchy, ale tylko „oczko” tracą do Bystrego i Dunajca. Najlepszy układ gier w ostatnich kolejkach ma Bystry, gości u siebie Zaporę i Wierchy, które wcześniej zagrają w Czarnym Dunajcu. Dunajec Ostrowsko podejmuje Wiatr, który zapewne będzie chciał na koniec znaleźć się na pudle, a w ostatniej kolejce wybiera się do Skawy. Zapowiada się kilka spotkań o być albo nie być.

Warto też odnotować wyczyn Janusza Matkowskiego z Bystrego, który zdobył cztery gole oraz wspaniałe uderzenia w wolnego Grzegorza Boruckiego (Jarmuta), Krzysztofa Pędzimęża (Wierchy) i Andrzeja Gogoli (Granit), które zrywały „pajęczynę” z bramek przeciwnika.

Posiadasz zdjęcia, wyniki lub relacje z meczu?
Wyślij i promuj swoją drużynę
redakcja@sportowepodhale.pl

Babia Góra Lipnica Wielka – Lubań Tylmanowa 1:2 (1:1)
0:1 Michalik (Michał Noworolnik) 22
1:1 G. Lach (D. Kucek) 41
1:2 samobójcza 87

Atrakcyjność ****
Sędziował Czesław Żądło (Rokiciny Podhalańskie).
Żółte kartki: A. Ignaciak, D. Kucek – Pierzchała, M. Udziela, W. Noworolnik, Michalik.

Babia Góra: A. Ignaciak – P. Lach, T. Mikłusiak, S. Skoczyk (46 Michalak), Janiczak, P. Kucek, Kudzia, D. Kucek, G. Skoczyk, T. Lach, G. Lach (63 Kulawiak).
Lubań: Gołdyn – Kołodziej (75 P. Noworolnik), R. Kozielec, Pierzchała, M. Udziela (76 Krupa), P. Kwit, W. Noworolnik, Michalik, Michał Noworolnik (59 F. Noworolnik), F. Piszczek (56 Podgórski), Talarczyk.

Komentarz: Ciekawy mecz, wiele się w nim działo. Gdy wydawało się, że zakończy się podziałem punktów, tylmanowianom z pomocą przyszli gospodarze. Wyręczyli ich z strzeleckich powinności, zdobyli zwycięskiego gola (samobój), który pozwolił przeciwnikowi nadal marzyć o wygraniu ligi.

7 – Talarczyk z 15 metrów, bramkarz na posterunku.
12 – Michalik strzela po ziemi, A. Ignaciak na posterunku.
14 – D. Kucek w wybornej sytuacji, z 10 metrów przestrzelił.
22 GOL! 0:1 – z lewej flanki prostopadłe podanie Michała Noworolnika do Michalika, a ten w sytuacji jeden na jeden uderzył po długim rogu.
33 – Janiczak w zamieszaniu podbramkowym trafia w słupek.
41 GOL! 1:1 – strzał z 15 metrów D. Kucka wypluwa bramkarz, do piłki najszybciej dobiegł G. Lach i wpakował do bramki.
52 – strzał Talaczyka z 20 metrów z trudem broni bramkarz.
53 – T. Lach z 20 metrów huknął nad poprzeczką.
57 – Janiczak z 5 metrów uderza, Gołdyn instynktownie broni.
62 – T. Lach uderzał z wolnego (25 metr) tuż nad poprzeczką.
80 – Podgórski z 5 metrów główkował obok słupka.
81 – piłka po główce T. Lacha ostemplowała poprzeczkę.
82 – Kulawiak z 15 metrów trafił w poprzeczkę.
87 GOL! 1:2 – dośrodkowanie gości z rzutu rożnego, piłka odbija się od jednego z obrońców Babiej Góry i zaskakuje bramkarza.

Postać meczu – Tomasz Mikłusiak.

Orkan Raba Wyżna – Jarmuta Szczawnica 2:4 (0:1)

Żółte kartki: Pustułka.

Orkan: K. Szklarz – Pustułka (46 Kadzik), K. Rapta, Chrobak, Rapacz (70 H. Bochnak), Michał Czyszczoń, Pieczara (62 Szepelak), Mateusz Czyszczoń, Kasiniak, Możdżeń, Filipek.
Jarmuta: Bobak – Latawiec (70 R. Szczepaniak), Borucki, Dominik Wiercioch, J. Piszczek, Pietrzak, Adamczuk, Ł. Wiercioch, Mlak (85 Pałka), W. Wiercioch, Ciesielka.

Komentarz: Zabrakło pary gospodarzom, którzy do 77 minuty prowadzili 2:1. Gol Boruckiego z wolnego (to jego specjalność) był przedniej urody i podciął skrzydła miejscowym. Końcówka zdecydowanie dla gości, którzy zmazali plamę po niedzielnej porażce u siebie.

10 – Możdżeń idealnie dograł na 5 metr do Filipka, a ten głową przestrzelił.
23 GOL! 0:1 – defensywa Orkana zapomniała o W. Wierciochu, pozostawiła go bez opieki na 5 metrze przed bramką, a ten dokładne dogranie Ciesielki zamienił na bramkę.
40 – Mlak uderzał z 5 metrów, broni K. Szklarz.
54 GOL! 1:1 – Możdżeń z prawej strony wrzucił piłkę w pole karne, a stojący tam bez opieki Filipek uderzył z 5 metrów z pierwszej piłki nie do obrony.
60 GOL! 2:1 – Mateusz Czyszczoń idealnie obsłużył Filipka, który w sytuacji sam na sam z 11 metrów huknął pod poprzeczkę.
77 GOL! 2:2 – kapitalne uderzenie Boruckiego z wolnego (18 metr). Piłka zerwała „pajęczynę”.
85 GOL! 2:3 – Pietrzakowi w zamieszaniu podbramkowym piłka spadła pod nogi i cóż miał z nią zrobić, jedynie posłać do bramki.
90 GOL! 2:4 – akcja Boruckiego, po której Pałka ustalił wynik spotkania. Miejscowi kibice w niezbyt dobrych nastrojach opuszczali stadion.

Postać meczu – Patrick Filipek.

Więcej zdjęć pod artykułem...

Skawianin Skawa – Huragan Waksmund 2:4 (1:1)

Sędziował Konrad Kolak (Nowy Sącz).
Żółte kartki: Surlas, Łukaszka – Handzel.

Skawianin: Siepak – Surlas, Koźlak, T. Żądło, Skawski, Skwarek, M. Żądło (46 Kasprzyk), Jagosz, Kołodziej, Knapczyk (46 Łukaszka), Śmieszek.
Huragan: Rejczak – J. Waksmundzki, T. Cyrwus, Sz. Garcarz, Handzel, B. Waksmundzki (87 B. Mroszczak), Zagata, M. Garcarz (80 T. Mroszczak), Potoczak (72 B. Drożdż), Sz. Drożdż (90 A. Mroszczak), K. Waksmundzki.

Komentarz: - Sielanka. Nic nie gramy – żalił się po pierwszych trzech kwadransach kierownik Huraganu, Marek Garcarz. Po pierwszej połowie jego team remisował i nasłuchiwał wieści z Lipnicy Wielkiej. Tam najgroźniejszy rywal (Lubań) również męczył się z gospodarzami. Druga połowa mogła już usatysfakcjonować kierownika. Jeśli miał jeszcze jakieś „ale” do poziomu, to z wyniku mógł być kontent. W końcu jego chłopaki utrzymali czteropunktową przewagę nad goniącym Lubaniem. A do końca jeszcze tylko dwie kolejki.

20 GOL! 1:0 – Śmieszek zagrał do Skwarka, który zakręcił dwoma przeciwnikami i prostopadle dograł piłkę do Jagosza, który w sytuacji sam na sam podcinką pokonał Rejczaka.
26 – M. Garcarz główkował, piłka pada łupem Siepaka.
28 GOL! 1:1 – prostopadłe zagranie M. Garcarza z własnej połowy do Sz. Drożdża, który kiwnął bramkarz i ulokował futbolówkę w pustej bramce.
60 GOL! 1:2 –zagranie ze środka pola na lewą stronę do K. Waksmundzkiego, który przelobował bramkarza.
62 GOL! 1:3 – rzut różny, dośrodkowanie spada na głowę T. Cyrwusa, a za moment piłka trzepocze w siatce.
72 GOL! 2:3 – Śmieszek ograł jednego przeciwnika w polu karnym, wycofał futbolówkę do nadbiegającego Łukaszki, a ten uszczęśliwił stadion.
80 GOL! 2:4 – goście wykonywali rzut rożny. Piłkę w polu karnym ręką dotknął jeden z graczy gospodarzy i arbiter podyktował rzut karny. Na bramkę zamienił go T. Cyrwus.

Postać meczu – Tomasz Cyrwus.

Wiatr Ludźmierz – Granit Czarna Góra 3:1 (2:0)
1:0 B. Słaboń (R. Słaboń) 19
2:0 R. Słaboń (Grzęda) 34 głową
3:0 Tylka (Gacek) 71
3:1 A. Gogola 76 wolny

Sędziował Paweł Folwarski (Rokiciny Podhalańskie).
Żółte kartki: Luberda, Gacek.

Wiatr: Byrnas – G. Handzel, Mrożek, Luberda, Mikoś, Grzęda, Stopiak (46 Targosz), B. Słaboń, R. Słaboń, Gacek (84 M. Handzel), Siuta (70 Tylka).
Granit: P. Gogola – P. Sarna, Czajkowski, J. Milon, Pawlica, A. Gogola, M. Sarna (87 T. Lichacz), Z. Milon (76 Kiernoziak), K. Sarna, Modła, M. Lichacz.

Komentarz: Kibice Wiatru odetchnęli z ulgą. Od 43 dni czekali na kolejne zwycięstwo swoich ulubieńców. Tym razem już dyktowali warunki gry, stwarzali sobie sytuacje. Przeciwnik starał się grać z kontry, ale wszystkie załamywały się 20 metrów do bramki mistrza jesieni. Honorowe trafienie zaliczyli po przepięknym uderzeniu A. Gogoli z wolnego.

19 GOL! 1:0 – prostopadłe podanie za obrońców R. Słabonia do B. Słabonia, który w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi.
34 GOL! 2:0 dośrodkowanie 40 metrowe Grzędy na głowę R. Słabonia na 5 metr. Posłał piłkę pod ladę.
71 GOL! 3:0 – Tylka, który 30 sekund przebywał na boisku dołożył tylko nogę, wślizgiem do podania Gacka wzdłuż piątego metra.
76 GOL! 3:1 – A. Gogola z 20 metrów z wolnego trafił po krótkim słupku.

Postać meczu – Robert Słaboń.

Wierchy Rabka – Dunajec Ostrowsko 3:0 (0:0)
1:0 B. Wójciak (Świder) 51 głową
2:0 Pędzimąż 57 wolny.
3:0 Wietrzyk (Tupta) 90+4

Sędziował Hubert Kożuch (Nowy Sącz).
Żółte kartki: Majerski, Zając, B. Wójciak, Białoński – Żegleń, Jandura.

Wierchy: Karnicki – Książek, Majerski, Zając (73 Nawara), Tupta, Śmieszek, Wróbel (74 Białoński), Pędzimąż, B. Wójciak (85 Konwa), Świder, Kubiński (46 Wietrzyk).
Dunajec: M. Ludzia (70 Górka) – S. Gucwa, Magulski, R. Gucwa, Ciężobka, Smalec (65 D. Ludzia), Żegleń (60 Kuźniar), M. Sral (46 Zawada), Młynarczyk, Jandura, Galik.

Komentarz: Rabczanie znaleźli się w trudnej sytuacji i potrzebują punktów jak ryba wody. Stąd też początkowo sporo nerwowości było w ich akcjach. Dunajec też spać spokojnie nie może, więc ograniczał się do destrukcji i czyhanie na kontrę. Pierwsza połowa bezbramkowa. Po przerwie 6 minut (między 51 a 57 min.) wstrząsnęło przyjezdnymi. Strata dwóch goli sprawiła, iż nie mieli już czego bronić, ale nie mieli atutów, by odwrócić losy spotkania. Dodatkowo stracili bramkarza (kontuzja) i trzecią bramkę.

10 – Majerski wykonuje wolnego z 18 metrów, M. Ludzia broni.
12 – B. Wójciak z idealnej pozycji uderzył niecelnie, piłka pofrunęła nad poprzeczką.
14 – Śmieszek z rzutu rożnego zacentrował do B. Wójciaka, ale ten kolejny raz przestrzelił.
24 – Smalec ze skrzydła dość niespodziewanie wystrzelił, ale Karnicki nie dał się zaskoczyć.
27 – kolejny raz Smalec stanął przed szansą zdobycia gola, ale ponownie bramkarz Wierchów wypiąstkował piłkę na róg.
38- Śmieszek z wolnego wrzucił piłkę na 7 metr na głowę Pędzimęża, ale ten przeniósł ją nad poprzeczką.
51 GOL! 1:0 - Śmieszek zainicjowała akcję długim podaniem na skrzydło do Świdra, który rzucił piłkę na 6 metr do B. Wójciaka, który głową wpakował ją po długim rogu do siatki.
57 GOL! 2:0 - wolnego z 18 metrów wykonywał Pędzimąż. Piłka pofrunęła nad murem i wpadała w okienko.
70 – kontuzja M. Ludzi po starci z B. Wójciakiem. Przerwa w meczu trwała 5 minut.
90 – po rzucie rożnym Galik uderzył nad bramką.
990+4 GOL! 3:0 - rajd Tupty ze strefy obronny. Ograł dwóch rywali, wrzucił piłkę w pole karne między dwóch graczy, a tam strzałem z 14 metrów Wietrzyk ustalił wynik spotkania.

Postać meczu – Krzysztof Pędzimąż.

Zapora Kluszkowce – Czarni Czarny Dunajec 0:3 (0:2)
0:1 Bulas (S. Bandyk) 9
0:2 Bulas (Gawron) 23
0:3 S. Bandyk (Rawicki) 78

Sędziował Bartosz Zabrzewski (Ochotnica Dolna).

Zapora: Bochnak – W. Firek, Bańka, Hołyst, Majdański, Chryc, Skupień, Jędrol, Plewa, Bednarczyk.
Czarni: Jakubczak – Gacek, Rawicki, Gawron, Miętus, Strączek, Palenik, Palarz, Pająk, S. Bandyk, Bulas (75 Kobylak).

Komentarz: Po raz pierwszy od 19 maja Zapora rozegrała całe spotkanie. Zmobilizowała się na sąsiada z tabeli, ale i tak nie potrafiła uzbierać pełnej jedenastki. Zagrała o jednego piłkarza mniej, a od 65 minuty, po kontuzji bramkarza, w dziewiątkę. Czarni prowadzili grę, lepiej operowali piłką i odnieśli zasłużone zwycięstwo. Drugie wiosną (pod rząd!), a pierwsze wyjazdowe.

9 GOL! 0:1 – wyrzut piłki z autu przez gości i natychmiast oddali strzał. Odbitą piłkę zagrano do boku, skąd S. Bandyk zacentrował do Bulasa, a ten nie dał szans bramkarzowi.
23 GOL! 0:2 – wrzutka z lewej strony Gawrona i Bulas lekkim, ale technicznym strzałem pokonał Bochnaka.
65 – kontuzja bramkarza Bochnaka. Jego miejsce między słupkami zajmuje zawodnik z pola Jędrol.
78 GOL! 0:3 – rajd Rawickiego lewą flanką, wyprowadził w pole Bednarczyka i S. Bandyk dokonał bezkrwawego „dobicia”.

Postać meczu – Radosław Bulas.

Bystry Nowe Bystre – Błyskawica Kacwin 4:2 (2:2)

Sędziował Zbigniew Suwada (Jabłonka).
Żółte kartki: Cetera, Matkowski – Kuszczak, Ł. Gałowicz.

Bystry: Dziadkowiec – W. Staszel, Adam Bobak (63 Styrczula), Adrian Bobak, Prokop, Z. Staszel (18 Cetera), Potrząsaj, Tylka, Matkowski (0 T. Staszel), J. Bobak, Łukaszczyk (87 Fudala).
Błyskawica: Bednarz – Kuszczak, Matusek, Trzop, Wnętrzak, Ł. Gałowicz, J. Jamróz, Kromka, Szyszkowicz, Marek Molitorys, Szewczyk.

Komentarz: Bystry wywalczył trzy bardzo cenne punkty. W pierwszej połowie mecz nie układał się po jego myśli, ale po przerwie z każdą minutą jego przewaga rosła i udokumentowana została bramkami. Goście stawiali opór, ale piłkarsko byli słabsi. Wielki dzień Janusza Matkowskiego, który zdobył wszystkie gola dla Bystrego.

13 GOL! 0:1 – Szyszkowicz uderzył z 30 metrów i trafił do siatki tuż przy słupku.
15 GOL! 1:1 – piłka jak po sznureczku wędrowała od nogi do nogi piłkarzy Bystrego. Wreszcie Potrząsaj zagrał do Matkowskiego, który minął obrońcę i z 16 metrów ulokował piłkę w siatce.
18 GOL! 2:1 – Matkowski z 20 metrów trafił po długim rogu.
22 – podanie spod chorągiewki do Łukaszczyka, który marnuje „setkę” trafiając wprost w bramkarza.
32 GOL! 2:2 – na 16 metrze faulowany Szewczyk. Kuszczak precyzyjnie wykonał wolnego, uderzył nad murem i piłka wylądowała w górnym rogu bramki.
61 GOL! 3:2 – gospodarze trzema podania wyprowadzili piłkę z własnej połowy, rzucając ją na 16 metr przed bramkę gości. Tam Łukaszczyk znalazł się sam na sam, ale dostrzegł lepiej ustawionego Matkowskiego i ten ulokował piłkę w pustej bramce. Tym samym skompletował hat tricka.
85 GOL! 4:2 – Matkowskiemu nie wystarczyły trzy trafienia, dołożył jeszcze jedno, po klasycznej kontrze J. Bobaka, który dograł Adrianowi Bobakowi do chorągiewki a ten wycofał do tyłu. Matkowski nawinął obrońcę i z 16 metrów pokonał Bednarza.