08.01.2009 | Czytano: 2229

Kobiety lepsze od mężczyzn

W Marianskich Lazniach rozegrano zawody Pucharu Europy w snowboardzie. W dwudniowej imprezie wzięli też udział specjaliści od jednej deski z zakopiańskiego AZS i F2 Dawidek Team. Zdecydowanie lepiej zaprezentowały się kobiety niż mężczyźni.

Najbliżej podium była Karolina Jasion i jej imienniczka Sztokfisz (AZS). Obie zajęły czwarte miejsca w slalomie równoległym. Pierwsza w pierwszym dniu zawodów, druga nazajutrz. W pierwszym starcie na piątym miejscu zawody ukończyła Barbara Stachoń z F2 Dawidek, a cztery pozycje niżej Karolina Sztokfisz. W pierwszej „dwudziestce” znalazły się jeszcze trzy Polski – 16. Magdalena Pasko, 19. Zuzanna Smykała, 20. Nina Orzeł. Zdyskwalifikowane zostały: Olga Niemiec, Aleksandra Król i Barbara Sztokfisz.

Nazajutrz rozstawiona z numerem trzecim K. Sztokfisz była czwarta, a na jedenastej pozycji uplasowała się Aleksandra Król (Dawidek), a pozostałe Polki znalazły się na miejscach: 16. Barbara Stachoń, 24. Weronika Biela, 25. Karolina Jasion, 27. Nina Orzeł, 29. Olga Niemiec, 33. Barbara Sztokfisz, 35. Zuzanna Smykała.

W zawodach mężczyzn najlepszy z Polaków w pierwszym dniu zawodów był reprezentant F2 Dawidek – Oskar Bom. Sklasyfikowany został na 38. miejscu, a tuz za nim Mariusz Kołodziejczak. Na 43. pozycji widnieje nazwisko Mateusza Adamskiego.

Nazajutrz 33. pozycję zajął „azedesiak” Andrzej Gąsienica Daniel, a trzy pozycje niżej uplasował się Mateusz Adamski. Dwaj kolejni zawodnicy Oskar Bom i Rafał Plaza zajęli odpowiednio 42. i 45. lokatę.