31.05.2013 | Czytano: 1729

I liga JS: Tylmanowa mistrzem PPPN

Juniorzy Lubania Tylmanowa wygrywając bardzo skromnie 1:0 z Lepietnicą zapewnili sobie już na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek tytuł mistrzów Podhalańskiego Podokręgu. Na dole tabeli trwa zacięta walka o uniknięcie degradacji.

Nawet zajmujący ostatnie miejsce w tabeli juniorzy Jordana Jordanów twardo postawili się aktualnemu wiceliderowi Lubaniowi Maniowy przegrywając tylko 2:3. Sensacyjne zwycięstwo i to w wysokich rozmiarach odnieśli juniorzy KS Zakopane, nad zajmującymi do tej pory drugie miejsce juniorami Podhala Nowy Targ. Mimo tej wygranej, aby opuścić przedostatnie miejsce w tabeli juniorzy KS Zakopane muszą wygrać z Lepietnicą, która też dzielnie walczyła w Tylmanowej przegrywając w najniższym z możliwych rozmiarów 0:1. Końcówka rozgrywek, jeżeli chodzi o utrzymanie się i dwa miejsca na podium zapowiada się pasjonująco.

KS Zakopane - Podhale Nowy Targ 4:0 (3:0)
Bramki: Łuszczek 23, Manista 32, Chowaniec 41, Piekarczyk 70 karny.

Zakopane: Dziedzic – Pawlik, Dumała, Kwak, Urbaś, Łuszczek (85 Żurowski), Gąsienica Bednarz, Ziach (80 Wójt), Manista (60 Gaura), Milan, Chowaniec (65 Piekarczyk).
Podhale: Skawski - Sulka, Stawicki (46 Fryźlewicz), Borowski, Hybel, Łojas (46 Ujwary), Sulir, Zubek, Duda (70 Pękala), Ziemianek (46 Krugiołka), Florek.

W Zakopanem spotkały się dwie drużyny, które znajdowały się w zupełnie innej sytuacji. Juniorzy starsi NKP zajmujący drugie miejsce i gospodarze broniący się przed spadkiem. Początek spotkania, to składne akcje piłkarzy gospodarzy, którzy od razu chcieli pokazać, kto będzie w tym spotkaniu rządził. Nowotarżanie wyglądali blado na tle przeciwnika. Gra gospodarzy została nagrodzona bramkami. Pierwsza padła po błędzie bramkarza, przy drugiej zawinili obrońcy, a przy trzeciej błąd indywidualny popełnił Stawicki. Nowotarżanie nie mogli wejść w rytm swojej gry, choć ze stałego fragmentu gola głową mógł zdobyć Stawicki, a sytuację sam na sam z bramkarzem zmarnował Ziemianek. W drugiej połowie gra zrobiła się ciekawsze. Goście próbowali złapać kontakt, ale niestety ich próby kończyły się przed polem karnym drużyny gospodarzy. Nowotarżanie starali się, ale to gospodarze zdobyli bramkę po rzucie karnym. Drużyna z Nowego Targu próbowała strzelić choćby honorową bramkę, ale robiła to bardzo nieudolnie. Mecz zakończył się zasłużonym wynikiem 4:0 dla Zakopanego po bardzo dobrej grze drużyny gospodarzy.

Orkan - Wierchy 1:0 (0:0)
Bramka: Wojciech Traczyk 54.

Orkan: Szklarz - Pałasz, Łazarski, Kadzik, Bogdał, Świder, K. Rapacz, K. Traczyk, Borzęcki, Antolak (46 Januszek), W. Traczyk.
Wierchy: Sularz - Ł. Wróbel, K. Wróbel, Traczyk, Białoński (do 42 minuty), Czyszczoń, Mistal, Biernat, Dziechciowski, Piłat, Mlekodaj.

Goście od 42 minuty grali w dziesiątkę. Boisko opuścił Białoński prawdopodobnie w celu gry w niedzielnym meczu seniorów. Jedyną bramkę zdobył w 54 minucie Traczyk Wojciech wykorzystując dośrodkowanie Borzęckiego..

Poroniec Poronin – Wiatr Ludźmierz 5:0 (4:0)
Bramki: Antoł 2, Stasik, Strzęp, Stopka.

Poroniec: Bobak - Paweł Bachleda Baca (70 Papież), M. Chowaniec, M. Łukaszczyk, Stopka, Stasik (46 K. Chowaniec), G. Grela (60 D. Skupień), M. Galica, Piotr Bachleda Baca, Strzęp, Antoł.

Lubań Maniowy – Jordan Jordanów 3:2 (1:1)
Bramki dla Maniów: Budz 29, Domian 62, Bednarczyk 73 – 31, 51.

Lubań M.: Gorlicki – Budz (46 Kowalczyk), Kozioł (60 K. Bednarczyk), Sikora, Ostachowski (46 Kuruc), Kasica, Domian, Bukowski, Kopytko, Arendarczyk (75 Knapczyk), A. Bednarczyk.

Tak padły bramki:
1-0 - Rzut wolny z 25 metrów wykonał Bukowski, bramkarz wybił piłkę przed siebie, dopadł do niej Budz i dał prowadzenie swoje drużynie.
1-1 Gracz Jordanowa kapitalnie wykonał rzut wolny, z 40 metrów trafił za kołnierz Gorlickiemu.
1-2 Fatalny błąd bramkarza Lubania, wpuścił sobie piłkę do bramki miedzy nogami po nie zbyt mocnym uderzeniu.
2-2 K. Bednarczyk zagrał długie podanie nad obroną Jordanowa, piłkę przejął Domian i ze spokojem doprowadził do remisu.
3-2 A. Bednarczyk strzałem zza szesnastki dał wymęczone zwycięstwo Lubaniowi.

Lubań Tylmanowa - Lepietnica Klikuszowa 1:0 (1:0)
Bramka F. Noworolnik

Lubań T.: S. Ziemianek - R. Kozielec, Zabrzeski, Bodziarczyk, Rusnarczyk, K. Kozielec, Kołodziej, F. Noworolnik, M. Podgórski, Udziela (60 D. Noworolnik), Piszczek.
Lepietnica: Antolak - Budziak, Chorążak, Błachuta, Sołtys, Luberda, Pudzisz, M. Plewa (55 Matuszek), Faron (75 Cisoń), P. Plewa, Obrzut (46 Zeliaś).