30.05.2013 | Czytano: 897

IV liga: Zakopane kontynuuje passę

Piłkarz KS Zakopane odnieśli trzecie z rzędu zwycięstwo tym razem pokonali na swoim boisku Wolanię Wola Rzędzińska 1:0. Zwycięstwo skromne, ale jakże znaczące, bowiem oba zespoły walczą o jak najwyższe miejsce w tabeli. Pierwsza połowa była raczej bezbarwna.

Żadnej z drużyn właściwie nie udało się stworzyć klarownej sytuacji bramkowej. Godne odnotowania w tej części meczu było tylko uderzenie Krupy z dystansu, ale piłka przeszła nad poprzeczką. Optyczną przewagę wprawdzie mieli gospodarze jednak poza nieudanymi zagraniami z rzutów rożnych i rożnych niczego nie zdziałali. Ciekawiej zrobiło się po zmianie stron szczególnie po bramce dla gospodarzy, którą zakopiańczycy zdobyli w szczęśliwych okolicznościach. Po kilku wrzutach z autu gospodarze wykonywali rzut z rogu. Kolejne zagranie wcale nie zapowiadało dobrego zakończenia. Piłka została zagrana na dalszy słupek z trudem przed linia autową dopadł jej Wesołowski i odegrał do tyłu do Babicza. Uderzenie zakopiańskiego obrońcy trafiło w przebiegającego rywala piłka zmieniła kierunek i kompletnie zaskoczyła bramkarza Wolanii. Po starcie gola goście usilnie dążyli do remisu i mieli nawet swoje szanse. W 58 minucie Pyskaty wygrał pojedynek sam na sam z Tarczoniem. W 61 minucie zakopiański bramkarz w kapitalnym stylu obronił strzał Krupy. Chwilę później Bratkowski posyłając piłkę lobem próbował pokonać Pyskatego, ale zakopiański bramkarz nie dał się zaskoczyć. W 70 minucie w polu karnym doszło do starcia Pyskatego z Sikorskim, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia bramkarza. Wskazał na rzut rożny. Po tym rogu doszło do zamieszania. Strzał Czernika z 8 metrów był niecelny. Goście nawet zdobyli gola po zagraniu z rzutu wolnego, ale sędzia asystent zasygnalizował spalonego. Było to już w samej końcówce spotkania i wynik się nie zmienił.

Jak padła bramka?
1:0 56 min – po rzucie rożnym, Wesołowski w polu karnym zgrywa piłkę na 20 metr, Babicz uderza i piłka po rykoszecie myli Mikruta i wpada do bramki.

KS Zakopane – Wolania Wola Rzędzińska 1:0 (0:0)
1:0 Babicz 56.