Klasa B: Delta i Wierchy gonią...(+foto)

AKTUALIZACJA II (RELACJE): W podhalańskiej klasie B wschód i zachód rozegrano kolejne spotkania. Na zachodzie coraz ciekawiej wygląda walka o utrzymanie. Delta oraz Wierchy gonią stawkę i tak naprawdę do samego końca nikt nie może poczuć się pewnie. Grupa druga natomiast bez większych zmian, jedynie ZOR który został ukarany 2 walkowerami.

KLASA B – WSCHÓD:
Sokolica Krościenko – Zawrat Bukowina Tatrzańska 1:1 (0:0)
Zawrat: M.Gutt, J.Stasik, J.Surma, J.Kuchta (J.Tatar), J.Surma, J.Majerczyk, D.Janczy, Ł.Rzadkosz, A.Zarycki, P.Nowobilski (K.Kramarz), M.Stasik(J.Kalata)

Kibice zgromadzeni na obiekcie Sokolicy w Krościenku nad Dunajcem oczekiwali na wyśmienite futbolowe widowisko. Przybycie niepokonanego w tej rundzie Zawratu do urokliwej pienińskiej miejscowości zwiastowało prawdziwą piłkarską ucztę.

Pierwsza odsłona tego spotkania mocno rozczarowała fanów obu drużyn. Brakowało przemyślanych, składnych akcji a na murawie niepodzielnie panował chaos. Nawet jeśli napastnikom udawało się wypracować sobie pozycje do strzału to jakość tych uderzeń delikatnie mówiąc pozostawiała wiele do życzenia. Waleczni gospodarze nie pozwolili piłkarzom Zawratu na rozwinięcie skrzydeł, w efekcie czego z boiska wiało nudą a najlepszym komentarzem do pierwszej części gry jest stwierdzenie, że po prostu się odbyła.

Druga połowa przyniosła zdecydowanie więcej emocji niż pierwsze 45 minut. Zaraz po przerwie fantastycznym dośrodkowaniem popisał się najstarszy z braci Stasików, Jakub a czekający na piłkę w polu karnym Andrzej Zarycki po profesorsku dostawił stopę sprawiając, że golkiper SKS u mógł już tylko odprowadzić futbolówkę wzrokiem do bramki. Gospodarze starali się odgryźć, szybko znalazła się do tego okazja jednak piłka po próbie przelobowania Michała Gutta poszybowała ciut za wysoko przelatując nad poprzeczką. Zmiany dokonane przez trenera Okręglaka rozruszały nieco niemrawą ofensywę Zawratu czego pokłosiem były wyborne sytuacje do zdobycia bramki. Po wzorcowo rozprowadzonej kontrze Zarycki obsłużył w sposób idealny Jakuba Kalatę ten jednak mając przed sobą już tylko ostatnia instancje przyjezdnych przymierzył wprost w bramkarza. Kolejną stuprocentową szansę zaprzepaścił Krzysztof Kramarz, który ładnie celował obok słupka, na nieszczęście jego i całej ekipy Zawratu, piłka przeleciała z jego złej strony mijając o centymetry bramkę Sokolicy. Powtarzane już milion razy przez wszelkiej maści ekspertów, piłkarzy i kibiców stare jak sama gra piłkarskie porzekadło mówiące o niewykorzystanych sytuacjach i ich wpływie na mecz, sprawdziło się w stu procentach. Niestety Zawrat boleśnie się o tym przekonał w chwili gdy w ich polu karnym znalazło się trzech zawodników w szarych trykotach a jeden z nich zmusił do kapitulacji Gutta.

Podsumowując: Zawrat remisuje, ale ten podział punktów musi być uznany za stratę dwóch oczek. Marnym pocieszeniem jest fakt, iż na wiosnę Zawrat nie przegrał jeszcze meczu, skoro w ostatnich dwóch spotkaniach nie udawało się utrzymać koncentracji w końcówkach a przede wszystkim wykorzystywać masy dogodnych okazji do zdobycia bramki co w konsekwencji doprowadziło do straty bardzo ważnych punktów.

Tekst Adam Mrowca

Zdjęcia pod artykułem...

Pozostałe wyniki:
Spisz Krempachy – Trzy Korony Sromowce Niżne 6:1 (2:1) /Zdjęcia pod artykułem...
Hetman Leśnica – Biali Biały Dunajec 4:4 (3:3)
KS Łapsze Niżne – Grom Morawczyna 5:0 (0:0)
Przełęcz Łopuszna – ZOR Frydman 6:5 (5:3)
Łęgi Nowa Biała – Gorc Ochotnica 0:1 (0:0)

Wydział Dyscypliny PPPN w Nowym Targu nałożył walkowery:
Mecz pomiędzy Spisz Krempach – ZOR Frydman (z dnia 12-05-2013) zweryfikował jako walkower obustronny za grę nieuprawnionych zawodników w obu drużynach. Wynik z boiska 2:1 dla Spisza. Kolejny walkower ponownie nałożony za grę nieuprawnionego zawodnika w drużynie ZOR w spotkaniu ZOR Frydman - Sokolica Krościenko (z dnia 19-05-2013) na korzyść Sokolicy. Wynik z boiska 2:0 dla Frydmana.

Do tabeli doliczono mecz, który został rozegrany awansem KS Łapsze Niżne – ZOR Frydman 2:3 (0:2) mecz ten miał odbyć się 2 czerwca 2013, a rozegrano go 14 kwietnia 2013r.

W następnej 18 kolejce zagrają:
Grom Morawczyna - Hetman Leśnica/Groń (30 maj 2013r - Lasek, 17:30)
Gorc Ochotnica - KS Łapsze Niżne (30 maj 2013r - Ochotnica, 11:30)
ZOR Frydman - Łęgi Nowa Biała (30 maj 2013r - Frydman, 11:30)
Zawrat Bukowina Tatrzańska - Przełęcz Łopuszna (30 maj 2013r - Nowa Biała, 14:30)
Trzy Korony Sromowce Niżne - Sokolica Krościenko /nDunajcem (30 maj 2013r - Sromowce Niżne, 14:30)
Biali Biały Dunajec - Spisz Krempachy (30 maj 2013r - Biały Dunajec, 17:30)

Posiadasz zdjęcia, wyniki lub relacje z meczu?
Wyślij i promuj swoją drużynę
redakcja@sportowepodhale.pl

KLASA B – ZACHÓD
Skalni Zaskale - Unia Naprawa 6:3 (0:1)
Bramki dla Skalnych: M.Walkosz (60), G.Gacek (63) Król (65) (69) Cudzich (76) N.Gacek (83)

Czerwona kartka: zawodnik Naprawy (50)

W niedzielne popołudnie na boisku w Zaskalu doszło do spotkania drużyn z wierzchołka tabeli. Skalni zaczęli mecz z kopyta. G.Gacek już w piątej minucie ostemplował piłką spojenie słupka z poprzeczką. Potem doszło do bardzo kontrowersyjnej sytuacji kiedy to sędzia najpierw puścił grę by potem nie uznać prawidłowo strzelonej bramki Króla wskazując na wcześniejsze przewinienie przyjezdnych. W miarę upływu czasu do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy Unii. Po jednej z kontr prostopadłe podanie podanie otworzyło szansę dla gości. Nie zmarnowali jej w sytuacji sam na sam z Bużkiem. Tak więc pierwsza połowa skończyła się wynikiem 1-0 dla Naprawy.

Druga połowa rozpoczęła się od nerwowej gry z obu stron. Po jednej z przepychanek drugą żółtą a tym samym czerwoną ujrzał zawodnik gości. W tym momencie Zaskalanie poczuli szansę. Niestety, błąd w kryciu przy rzucie wolnym kosztował ich utratę drugiej bramki. Wszystkie znaki na boisku wskazywały dramat i porażkę gospodarzy. Na szczęście dziesięć minut między 60 a 70 minutą odmieniły losy meczu. Najpierw M.Walkosz podczas rzutu rożnego celnie uderzył głową zdobywając kontaktową bramkę a trzy minuty później również głową tyle że po rzucie wolnym wyrównał G.Gacek. Naprawa nie zdążyła się jeszcze otrząsnąć po tych druzgocących trzech minutach a najlepszy strzelec Skalnych Król, strzałem z ostrego konta wywołał euforię na stadionie w Zaskalu wyprowadzając swą drużynę na prowadzenie. Zaledwie dziewięć minut po pierwszej bramce dla skalnych Król mocnym strzałem zdobył czwartą było jasne że lider pozostanie w Zaskalu. Nic nie dała bramka z rzutu wolnego dla Unii. Kiedy w 76 minucie aktywny w tym meczu Cudzich z czterdziestu metrów huknął z woleja było już po meczu. Wynik spotkania ustalił N.Gacek kończąc akcję Króla.

Tekst M. Walkosz

Skałka Rogoźnik/Stare Bystre - Szarotka Rokiciny Podhalańskie 1:2 (0:2) /Zdjęcia pod artykułem...
Podgórki Krauszów - Wierchy Lasek 0:2 (0:0)
Orawa Jabłonka - Janosik Sieniawa 3:0 (2:0)
Lepietnica Klikuszowa/Obidowa - Korona Piekielnik 3:0 (1:0)
KS Chabówka - Delta Pieniążkowice 0:3 (0:2) /Zdjęcia pod artykułem...