12.05.2013 | Czytano: 3288

Klasa A: Wiatr w odwrocie(+zdjęcia)

AKTUALIZACJA ZDJĘĆ: - Jak żarło, to żarło, ale kiedyś musiało przestać – skwitowali kibice drugą z rzędu porażkę mistrza jesieni. Ludźmierzanie wyraźnie są w dołku. Grają fatalnie w defensywie, brakuje ognia z przodu. W Lipnicy Wielkiej po końcowym gwizdku zapanowała euforia.

Babia Góra dostała wyjątkowy prezent i wiatr w żagle. Zaczęła grać i to jak. Agresja, taktyka, odpowiednie przesuwanie się. To wszystko wyglądało tak, jakby drużyny pozamieniały się koszulkami. Lipniczanie dominowali fizycznie, wyprzedzali ospałych ludźmierzan. Wiatr niby miał piłkę, ale co z tego, skoro za chwilę ją tracił. Wymieniał podania – na własnej połowie. Gospodarze grali bardzo dobrze. Zdominowali środek pola. Odbierali, rozgrywali, uruchamiali. A Wiatr? Grał bez pomysłu. Trener wściekał się okrutnie. Gdyby nie prezenty gospodarzy, to kto wie czy wracaliby z jakąś zdobyczą bramkową. W Lipnicy była też kołyska dla Tomka Lacha, któremu dzień wcześniej urodziła się córeczka. Gratulujemy!

Na niespodziankę zanosiło się także w Kacwinie, ale… do 60 minuty. Później tylmanowainie włączyli drugi bieg i odjechali gospodarzom w siną dal. Jeszcze bliżsi sprawienia sensacji byli piłkarze z Czarnego Dunajca. Do 81 minuty prowadzili 1:0. Wtedy Huragan wyrównał, a w 92 minucie zdobył zwycięskiego gola. – Wróciliśmy z dalekiej podróży – powiedział kierownik Huraganu, Marek Garcarz.

W Ostrowsku rozegrano dwa spotkania i nie było to boisko szczęśliwe dla gospodarzy. Bystry, który w tej roli wystąpił, nie sprostał Jarmucie. Z kolei Dunajec tylko zremisował z Granitem.

„Oczy szeroko zamknięte” - film o takim tytule wyreżyserował Stanley Kubrick, ale zaraz potem umarł. Pod ziemię chciałby się też dzisiaj zapaść bramkarz Bystrego. Tyle, że to nie da się tak na zawołanie. Musi żyć z tym, co wymajstrował. Miał oczy szeroko otwarte, a nie widział jak jego vis a vis wrzuca mu piłkę za „kołnierz”.

Najbardziej zacięty pojedynek stoczono w Rabce. Było sporo ciekawych akcji, ale też „pudeł” napastników. Niektórzy powinni jak najszybciej wziąć strzeleckie lekcje. Nie było njatomaist emocji w Kluszkowcach, gdzie Orkan urządził sobie ostre strzelanie.

Posiadasz zdjęcia, wyniki lub relacje z meczu?
Wyślij i promuj swoją drużynę
redakcja@sportowepodhale.pl

Błyskawica Kacwin – Lubań Tylmanowa 2:7 (2:1)

Atrakcyjność ***
Sędziował Paweł Folwarski z Rokicin Podhalańskich.
Żółte kartki: Szewczyk, Kubasek – Pierzchała, Michalik, K. Kurnyta.

Błyskawica: Bednarz – Maciej Molitorys, Michał Hasaj, Maciej Hasaj, Matusek (56 Radecki), Malacina, Ł. Gałowicz, Haber, Szewczyk (70 Findura), Wójcik, Kubasek (73 Wnętrzak).
Lubań: Gołdyn – Pierzchała, M. Kwit, Krupa, W. Noworolnik, Michał Noworolnik, M. Udziela, Michalik, Ligas, K. Kurnyta, Talarczyk.

Komentarz: Błyskawica miała wejście smoka. Jeszcze widzowie nie zdążyli dobrze zając miejsca, a już po 5 minutach ich pupile prowadzili 2:0. Gospodarze grali z kontry. Tylmanowianie próbowali grać piłką, ale ta taktyka w pierwszej połowie nie zdawała egzaminu na małym boisku. To co się wydarzyło w drugiej części meczu zszokowało miejscowych fanów. Od 60 minuty na boisku rządzili i dzielili przyjezdni. Zdobyli sześć goli. – Grali z wiatrem i w podmuchach piłka pokonywała 30 – 40 metrów – powiedział prezes Błyskawicy, Marek Militorys.

3 GOL! 1:0 – szarża Malaciny zatrzymana nieprzepisowo w polu karnym i arbiter wskazał na wapno. Skutecznym egzekutorem „jedenastki” okazał się Maciej Hasaj.
5 GOL! 2:0 – ponownie w głównej roli wystąpił Maciej Hasaj. Otrzymał dośrodkowanie do Matuska na 8 metrze i dopełnił tylko formalności.
11 – strzał Macieja Molitorysa z 16 metrów broni Gołdyn.
15 – Talarczyk z 8 metra przestrzelił, piłka minęła słupek.
16 – K. Kurnyta uderzał niecelnie z linii pola karnego.
19 GOL! 2:1 – Michalik przeprowadził akcję lewą stroną boiska i rzucił piłkę do Ligasa, który posłał ją w długi róg bramki.
20 – cudowna parada Bendarza po strzale K. Kurnyty.
21 – Maciej Molitorys w walce powietrznej doznał urazy głowy. Twardy facet, boiska nie opuścił.
26 – Michalik z 15 metrów strzelał niecelnie.
47 – wolny z 22 metrów. Michalika uderzenie broni Bednarz.
59 – Szewczyk z 18 metrów obok słupka.
60 GOL! 2:2 – dośrodkowanie na 5 metr K. Kurnyty na bramkę zamienił Ligas.
62 GOL! 2:3 – indywidualna akcja Ligasa, zakończona trafieniem z 8 metrów.
65 GOL! 2:4 – Pierzchała strzałem z 40 metrów przelobował bramkarza!
66 GOL! 2:5 – piłkę wypluta przez bramkarza do siatki skierował Krupa.
66 GOL! 2:6 – Krupa z wolnego z 22 metrów, skorzystał z kiksu Bednarza.
74 GOL! 2:7 - piłka bita z wolnego przez Tokarczyka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki.

Postać meczu – Marcin Ligas.

Bystry Nowe Bystre – Jarmuta Szczawnica 0:3 (0:1)
0:1 J. Bobak 7
0:2 Waligóra (J. Piszczek) głową po rzucie wolnym
0:3 Michalik 90+1

Sędziował Mateusz Gacek (Skawa).
Żółte kartki: Matkowski, Salamon – Hrydziuszko, Ciesielka, Borucki, Dawid Wiercioch.

Bystry: Dziadkowiec – Prokop, Styrczula, W. Staszel, Galica, J. Bobak (82 Zep), Potrząsaj, Z. Staszel, Matkowski (60 Salamon), Pajda, Łukaszczyk.
Jarmuta: J. Bobak – Dominik Wiercioch, Dawid Wiercioch, Adamczuk, Hrydziuszko, Lach (90 R. Wiercioch), Pietrzak, Borucki (54 Michalik), J. Piszczek, Ciesielka (75 Waligóra), W. Wiercioch.

Komentarz: Porywisty wiatr był głównym reżyserem poczynań piłkarzy. Piłka w powietrzu wyprawiała cuda, a najbardziej zaskoczyła Dziadkowca. Futbolówka wybijana przez bramkarza Jarmuty, niesiona wiatrem wpadła w pole karne gospodarzy, odbiła się od murawy i przelobowała ostatnią instancję Bystrego. Gospodarze mieli swoje okazje, by doprowadzić do wyrównania, ale zawodzili strzelecko. Za brak skuteczności spotkała ich kara w ostatnich minutach meczu. Szczawniczanie dokończyli dzieła.

7 GOL! 0:1 – bramka kuriozum. Daleki wykop bramkarza, piłka niesiona porywistym wiatrem odbija się w polu karnym gospodarzy i wpada za kołnierz Dziadkowcowi.
12 – W. Wiercioch wbiega w pole karne, zagrywa na szesnastkę do Boruckiego, ale ten niecelnie uderza.
33 – wrzutka z rogu Matkowskiego mija w polu karnym obrońców, Pajda na długim słupku wbiega przed obrońcę, uderza niecelnie piłkę z „dużego palca”. Świetna zmarnowana okazja.
46 – J. Piszczek w środku pola przechwycił piłkę i prostopadłym podaniem uruchomił Ciesielkę, ten nie trafił w światło bramki.
48 – Prokop dośrodkował na głowę Potrząsaja, a ten uderzył wprost w bramkarza.
56 – Potrząsaj wzdłuż linii bocznej posłał w bój J. Bobaka, ten z kolei podał przed szesnastkę do Łukaszczyka, który minął obrońcę, lecz nie trafił do bramki.
58 – Hrydziuszko idealnie obsłużył W. Wierciocha, który zgasił piłkę na klatce piersiowej i miał mnóstwo czasu, by dokładnie przymierzyć. Zmarnował „setkę”.
80 – W. Staszel przechwycił piłkę, podał ją do Potrząsaja, a ten prostopadle do J. Bobaka, który w sytuacji sam na sam zbyt długo zwlekał ze strzałem i obrońca wślizgiem zablokował strzał.
85 GOL! 0:2 – wrzutka J. Piszczka z 22 metrów z wolnego na głowę Waligóry, który z 5 metrów ulokował futbolówkę w krótkim rogu.
90+1 GOL! 0:3 – Michalik „zatańczył” w polu karny z obrońcami, położył bramkarza i będąc tyłem do bramki z obrotu ulokował piłkę w siatce.

Postać meczu – Jacek Piszczek.

Więcej zdjęć pod artykułem

Babia Góra Lipnica Wielka – Wiatr Ludźmierz 4:2 (3:0)

Żółte kartki: Zubek, G. Handzel.

Babia Góra: Ignaciak – T. Mikłusiak, Piotr Lach, S. Skoczyk, K. Kucek, D. Kucek, P. Kucek, Janiczak, Kudzia, T. Lach, G. Lach (68 Wontorczyk).
Wiatr: Brynas – Zubek (46 Grzęda), Luberda, Stopiak (67 Tylka), Mikoś, Radecki, Targosz, M. Handzel (30 G. Handzel), R. Słaboń, Truty, B. Słaboń.

Komentarz: Gospodarze rozpoczęli z wielkim animuszem, zepchnęli lidera do defensywy. Efektem był gol autorstwa G. Lacha. Gdzieś od 25 minuty gra zaczęła się wyrównywać, ale tylko na moment. Końcówka pierwszej połowy była zabójcza w wykonaniu lipniczan. Zadali dwa nokautujące ciosy. Co prawda goście otrząsnęli się po przerwie, wykorzystali prezenty gospodarzy, ale nie byli w stanie odwrócić losów spotkania.

14 – Kudzia niecelnie uderza z 10 metrów.
16 GOL! 1:0 – wrzutka P. Kucka na długi słupek do G. Lacha, a ten głową pokonał Byrnasa.
20 – R. Słaboń groźnie uderzał głową.
22 – strzał G. Lacha z 15 metrów z wielkim trudem Byrnas sparował na róg.
39 – R. Słaboń stanął przed szansą zdobycia gola, ale uprzedził go obrońca, który końcem buta wybił piłkę na róg.
41 GOL! 2:0 – uderzenie P. Kucka z 20 metrów Byrnas sparował na słupek, najszybciej przy piłce znalazł się G. Lach i wprawił w amok publiczność.
44 GOL! 3:0 – P. Kucek wykonywał wolnego z 50 metrów na długi słupek, tam znalazł się T. Lach, który wślizgiem skierował futbolówkę do siatki. Za moment koledzy zrobili kołyskę, bo strzelcowi gola wczoraj urodziła się córeczka.
47 – T. Lach z najbliższej odległości, mając przed sobą pustą bramkę, nie trafia czysto w piłkę.
55 GOL! 3:1 – kiks obrony gospodarzy i B. Słaboń wykorzystał sytuację jeden na jeden.
60 - T. Lach z 15 metrów uderza obok słupka.
87 GOL! 3:2 – crossowe podanie, obrońca Babiej Góry się poślizgnął i wygrał pojedynek jeden na jeden.
90 GOL! 4:2 – T. Lach ograł obrońcę, bramkarza i ustalił wynik spotkania.

Postać meczu – Paweł Kucek.

Wierchy Rabka – Skawianin Skawa 2:1 (1:0)
1:0 Świder (Zachara) 40
1:1 Jagosz (Surlas) 68 po wolnym
2:1 Tupta (Śmieszek) 72 głową

Sędziował Mateusz Pietruch z Zakopanego.
Żółte kartki: Zając, Tupta, Zachara, B. Wójciak – Stachura, Jagosz.

Wierchy: Potaczek – Nawara (46 Książek), Majerski, Zając, Tupta, Śmieszek, Zachara, B. Traczyk, B. Wójciak (89 Knowa), Świder (78 A. Dziechciowski), Kubiński (63 G. Dziecgciowski).
Skawianin: Siepak – T. Żądło, Kasprzyk, Koźlak, Surlas, M. Mastela, Kołodziej (85 Bednarczyk), Skwarek, Skawski, Stachura, Jagosz.

Komentarz: Gra falowała. Raz jedni posiadali przewagę, by po jakimś czasie oddać inicjatywę rywalowi. Główka Tupty uratowała komplet punktów rabczanom. Goście pozostawili po sobie dobre wrażenie.

12 – B. Wójciak uderza z 14 metrów, piłka mija słupek.
22 – Kubiński z 20 metrów, również niecelnie.
26 – po rzucie rożnym wykonanym przez Skawianina, Tupta głową wybija piłkę z pola karnego; dopada ją Skwarek, ale Potaczek jest na posterunku.
35 – strzał Śmieszka z 20 metrów broni Siepak.
36 – Zachara dograł na skrzydło do Świdra, ten uderzył po długim rogu, ale piłka minimalnie minęła słupek.
40 GOL! 1:0 – Zachara na 16 metrze wymanewrował dwóch rywali, zagrał na drugą stronę do Świdra, a ten uszczęśliwia stadion.
51 – Jagosz sam na sam zwycięsko wychodzi z tego pojedynku bramkarz gospodarzy.
55 – uderzenia Skwarka z 22 metrów piąstkuje bramkarz; dobitka Surlasa nad bramką.
57 – Zachara prostopadle do Książka, a ten do B. Wójciaka, który w sytuacji jeden na jeden posyła piłkę obok słupka.
68 GOL! 1:1 – wolny z 23 metrów wykonywany przez Surlasa. Potaczek wypluwa piłkę i Jagosz z metra pakuje ją do bramki.
72 GOL! 2:2 – Śmieszek centruje na głowę Tupty i piłka ląduje w okienku.
80 – Śmieszek do B. Wójciaka, piłka mija bramkę.

Postać meczu – Piotr Tupta.

Zapora Kluszkowce – Orkan Raba Wyżna 0:7 (0:3)
0:7 Szepelak (K. Rapta) 86

Sędziował Stanisław Tworek z Tylmanowej.
Żółte kartki: K. Rapta, Michał Czyszczoń.

Zapora: Bochnak – W. Firek, Jędrol, Bańka, Jarząbek, Krzysik, Gaździak, Skupień, Jaworski, Majdański, Chryc.
Orkan: M. szklarz – K. Rapta, B. Lenart, Chrobak (60 Pustułka), Mateusz Czyszczoń, Michał Czyszczoń, Pieczara (50 H. Bochnak), M. Lenart, Traczyk, Szepelak, Filipek.

Komentarz: Nic dodać, nic ująć. Wynik mówi sam za siebie. Kluszkowianie nie mieli atutów, by przeciwstawić się sile ofensywnej Orkana. Jak twierdzą obserwatorzy wynik i tak jest najmniejszą karą jaka spotkała gospodarzy.

19 GOL! 0:1 – dośrodkowanie Traczyka wykańcza Szepelak.
28 GOL! 0:2 – piłka po strzale Filipiaka została dobita przez Szepelaka.
37 GOL! 0:3 – M. Lenart wypuścił w „uliczkę” Filipka i ten w sytuacji sam na sam nie dał szans Bochnakowi.
50 GOL! 0:4 – kolejna „uliczka” od Traczyka do Filipka.
55 GOL! 0:5 – dośrodkowanie z rzutu rożnego głową na bramkę zamienił Traczyk.
63 GOL! 0:6 - prostopadła piłka Traczyka do M. Lenarta, który głową pokonuje Bochnaka.
86 GOL! 0:7 – K. Rapta wybija piłkę, która minęła bramkarza i Szepelak ją wpakował do pustej bramki.

Postać meczu – Radosław Szepelak.

Czarni Czarny Dunajec – Huragan Waksmund 1:2 (1:0)
1:0 Bobek 42 karny
1:1 K. Waksmundzki (T. Cyrwus) 81 po wolnym
1:2 B. Waksmundzki 90+2

Sędziował Marcin Niewiarowski z Rokicin Podhalańskich.
Żółte kartki: P. Leja - J. Mroszczak, B. Mroszczak, K. Waksmundzki.
Czerwona kartka: J. Mroszczak (80 – druga żółta).

Czarni: Jakubczak – Miętus, Gacek, Bienias, P. Leja, S. Bandyk, Szaflarski, Strączek, Kolbrecki, D. Leja, Bobek.
Huragan: Rejczak – J. Mroszczak, T. Cyrwus, Sz. Garcarz, B. Mroszczak (46 J. Waksmundzki), B. Waksmundzki, Mozdyniewicz, Zagata, M. Garcarz, Sz. Drożdż (70 Potaczek), K. Waksmundzki.

Komentarz: Sensacja wisiała w powietrzu. Gospodarze niespodziewanie prowadzili do 81 minuty. Wydawało się, że uratują remis. Niestety wiatr biednemu w oczy duje. W drugiej minucie doliczonego czasu goście zdobyli zwycięskiego gola. Trzeba jednak przyznać, iż Huragan, szczególnie w drugiej połowie, zamykał gospodarzy w hokejowym „zamku”. Kto wie jak potoczyłyby się losy spotkania, gdyby nie świetna postawa Jakubczaka w bramce. Czarni walczyli ambitnie, ale widać gołym okiem, że niektórzy zawodnicy mają braki w treningu. Mógł się podobać Bobek, który harował na całej długości i szerokości boiska. Od 80 minuty oba zespoły grały w dziesiątkę. J. Mroszczak opuścił plac gry po obejrzeniu drugiego żółtego kartonika, a Bobek, po faulu, również musiał zejść z murawy. Ławka Czarnych była bowiem pusta. Grano gołą jedenastką.

5 – Sz. Drożdż z K. Waksmundzki krótko rozegrali rzut rożny. Ostatni z wymienionych uderzył płasko, ale Jakubczak był na posterunku i złapał futbolówkę.
6 – kontra gospodarzy. Kolbrecki na 14 metrze składając się do strzału poślizgnął się i oddał zbyt anemiczny strzał, by mógł przynieść wymierne korzyści.
19 – kontra gości. Piłkę na 10 metrze otrzymał Sz. Drożdż, huknął, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.
38 – Sz. Drożdż zacentrował z prawej strony na 14 metr do B. Waksmundzkiego, ale ten przeniósł piłkę nad bramką.
42 GOL! 1:0 – S. Bandyk w polu karnym został kopnięty w łuk brwiowy przez B. Mroszczaka i sędzia podyktował rzut karny. Na gola zamienił go Bobek, który tuż przy prawym słupku ulokował piłkę w bramce.
48 – K. Waksmundzki wykonywał rzut wolny od bocznej linii. Rzucił piłkę do Zagaty, ale ten głową przerzucił ją nad poprzeczką.
51 – K. Waksmundzki z 16 metrów z powietrza, na raty broni Jakubczak.
60 - B. Waksmundzki uderzał z ostrego kąta; Jakubczak na posterunku.
81 GOL! 1:1 – wolny z 18 metrów. T. Cywrus z K. Waksmundzki krótko rozegrali piłkę i ostatni z wymienionych strzałem tuż nad ziemią minął mur i piłka wpadła do siatki.
90+2 GOL! 1:2 – piłka ugrzęzła na trzecim metrze i B. Waksmundzki uszczęśliwił ławkę rezerwową Huraganu.

Postać meczu – Marek Jakubczak.

Dunajec Ostrowsko – Granit Czarna Góra 3:3 (1:0)

Żółte kartki: Galik – A. Gogola, Modła.

Dunajec: M. Ludzia – R. Gucwa, Malasiński, Wrocławiak, Ciężobka (40 Magulski), Sz. Waksmundzki (46 Ł. Stal; 88 D. Ludzia), Żegleń, Galik, M. Sral, Jandura, Zawada.
Granit: P. Gogola – P. Sarna (46 K. Kiernoziak), Czajkowski, J. Milon (82 Łojek), Pawlica, M. sarna, A, Gogola, Z. Milon, K. Sarna, M. Lichacz, Modła.

Komentarz: Gospodarze po zdobyciu gola oddali inicjatywę przyjezdnym. Po trzech kwadransach Granit powinien prowadzić. Po zmianie stron zespoły się rozstrzelały, na gol odpowiadano golem. Świetną partię rozgrywał M. Lichacz, egzekutor, który raz za razem urywał się obrońcą. Świetnie grą w środku pola dyrygował A. Gogola, którego strzały z wolnych były kąśliwe.

5 GOL! 1:0 – Żegleń odebrał piłkę w środku pola, podbiegł z nią do pola karnego, zakręcił rywalami i dograł ją do Zawady, który nie zmarnował sytuacji sam na sam.
7 – Modła uderzał soczyście z 20 metrów obok bramki.
9 – wrzutka A. Gogoli na 13 metr do Z. Milona, a ten w sytuacji sam na sam trafia w Ludzię.
14 – piłka bita z wolnego (25 metr) przez A. Gogolę zmierza w okienko, piękną paradą golkiper gospodarzy zażegnał niebezpieczeństwo.
15 – wolny J. Milona obok bramki.
20 – wolny Żeglenia zbyt lekki i bramkarz pewnie łapie piłkę.
23 – dwójkowa akcja Żegleń – Galik, ostatni z wymienionych minimalnie przeniósł piłkę and poprzeczką.
25 – K. Sarna, broni Ludzia.
27 – Zawada – Galik, piłka po rykoszecie wychodzi na róg.
33 – świetna akcja zespołowa Dunajca. Piłka wędruję od nogi Galika, Jandury do Zawady. Ten na trzy razy próbuje ulokować piłkę w siatce. Pierwszy strzał broni bramkarz, za drugim razem wyręcza go obrońca, a trzecie uderzenie pofrunęło nad bramką.
38 – J. Milon z 40 metrów, soczyście, ale niecelnie.
51 GOL! 1:1 – nieudana pułapka ofsajdowa. Piłkę przejął J. Milon i uruchomił M. Lichacza, który uprzedził bramkarza.
53 GOL! 2:1 – radość z wyrównania nie trwała długo. Prawą stroną akcję przeprowadził Jandura, dograł do Magulskiego, ale temu piłka zeszła i wyszło z tego podanie do Zawady, który z trzech metrów wpakował ją do siatki.
67 GOL! 2:2 – strata piłki przez Dunajec. J. Milon prostopadle podaje do M. Lichacza, a ten za moment utonął w objęciach kolegów.
70 GOL! 3:2 – Zawada rewanżuje się Magulskiemu i gospodarze znowu na prowadzeniu.
86 GOL! 3:3 – wolny w wykonaniu A. Gogoli z 20 metrów. Piłka po rykoszecie zaskoczyła bramkarza.

Postać meczu – Andrzej Gogola.

W meczu z 1 maja Czarni – Lubań, w zespole gospodarzy grał nieuprawniony zawodnik Dawid Rawicki. Czarni zapłacą karę, a wynik 1:5 został zachowany z boiska.