12.05.2013 | Czytano: 1077

III liga: Już na spadkowym miejscu

Nie spełniły się nadzieje sympatyków Lubania Maniowy na zdobycz punktową ich ulubieńców na boisku w Sandomierzu. Nasza drużyna przegrała z miejscową Wisłą 1:3 a wobec wygranej Janiny Libiąż maniowianie spadli na miejsce zagrożone degradacją z ligi.

Na nic zdała się dobra gra naszych piłkarzy skoro punktów to nie przyniosło. A okazje ku temu były. W pierwszej połowie przy stanie 0:0 Komorek przelobował już bramkarza, ale zmierzającą do siatki pikę z linii bramkowej wybił obrońca. Za chwilę maniowianie stracili gola po akcji gospodarzy i zamieszaniu podbramkowym. Niezrażeni takim obrotem sprawy maniowianie tak jak w pierwszej połowie rozpoczęli z wielkim animuszem, ale znowu zarówno Karkuli jak i Zawiślanowi zabrakło odrobiny szczęścia, aby piłka znalazła się w bramce. Wreszcie w 67 minucie po wrzucie piłki z autu i przedłużeniu głową podania przez Firka piłka trafiła do Świerzbińskiego, który z najbliższej odległości umieścił futbolówkę w siatce. Niestety nasza drużyna niezbyt długo cieszyła się z remisu, bowiem gospodarze w 74 minucie ponownie objęli prowadzenie po strzale, Pacholarza natomiast w 85 minucie gospodarze pozbawili naszą drużynę złudzeń strzelając trzecią bramkę z rzutu karnego.

Wisła Sandomierz – Wolski Lubań Maniowy 3:1 (1:0)
1:0 Pydych 33,
1:1 Świerzbiński 67,
2:1 Pacholarz 74,
3:1 Nogaj 85 z karnego.