05.05.2009 | Czytano: 1541

Hity i kity Klasy A

XVII kolejka spotkań piłkarskiej klasy A nie przyniosła zaskakujących rezultatów. Do hitu doszło w Szaflarach, gdzie wicelider podejmował lidera z Jordanowa. Liczono, że miejscowi stawią zacięty opór i będą pierwsi, którzy przerwą pasmo zwycięstw podopiecznych Jakuba Jeziorskiego. Tymczasem nadal jego piłkarze postają niepokonani w tym sezonie.

● Piłkarze 37 razy pokonywali bramkarzy przeciwnika, z czego 14 razy z pierwszych trzech kwadransach. Najwięcej goli widzieli widzowie w Szaflarach – 7 - lecz kibice miejscowej drużyny mieli markotne miny, bo pięć piłek wpadło do bramki ich drużyny. Najmniej goli – tylko 3 – padło w meczu Bystry – Skawianin.

● Klasycznym hat trikiem popisał się Młynarczyk (ZOR). Jego drużyna po 45 minutach przegrywała 0:2 i dzięki jego trafieniom przechyliła szale zwycięstwa na swoją stronę. Ostatnie trafienie było w okienko.

9 – Karkula (Jordan), Orkisz (Sokolica), J. Piszczek (Lubań);
8 – Ł. Ślusarek (Szarotka), J. Pietrzak (Jarmuta), Dzielawa (Czarni).

● Gol, palce lizać! – autorstwa Szewczyka (Jarmuta). Z 16 metrów zrywał „pajęczynę” w bramce Dunajca.

● Potwornego „jeża” miał Polak (ZOR). Kompletnie nie potrafił się wstrzelić. Nawet gdy kiks popełnił Kajmowicz (Czarni). Piłka przetoczyła się między nogami golkipera, ale w ostatniej chwili zdołał ją zatrzymać na linii bramkowej.

● Szarotka dokonała nie lada sztuki. W niespełna 60 minut zdołał odmienić losy spotkania. Przegrywała 1:2, a wygrała 3:2!

● – Gospodarze chyba liczyli wrony na pobliskich drzewach, bo niemiłosiernie dawali się ogrywać – skwitował postawę Huraganu, jeden z kibiców. Radosna twórczość, sprawiła, iż piłkarze Sokolicy wywieźli trzy punkty z trudnego terenu. Piłkarze z Krościenka po jesieni zajmowali ostatnie miejsce, a po trzech wygranych wywindowali się na 11. miejsce.

● Kapitalny rajd przeprowadził Z. Staszel (Bystry). Mijał rywali niczym tyczki slalomowe na stoku, ale … gdy stanął przed bramkarzem zabrakło precyzji i posłał piłkę obok słupka.

● Dzudziak (Bystry) mógł zostać bohaterem spotkania, gdyby w doliczonym czasie gry wykorzystał sytuację sam na sam. Uratowałby punkt swojemu zespołowi.

● W Tylmanowej ani przez moment nie było złudzeń, który zespół jest lepszy i bardziej dojrzały. Świetnymi asystami popisywał się grający trener Marek Żoładź, a skutecznością Tadeusz Udziela. Goście „próbowali” grać skrzydłami, ale im bliżej pola karnego, tym było gorzej. Nikt nie potrafił zamknąć akcji.

● Sędziowie rozdali 23 żółte kartki i pokazali jedną czarowną. „czerwień” ujrzał na ławce rezerwowych już w 9 minucie D. Wójtowicz (Jordan). Najwięcej „cytryn” pokazano w Szaflarach – 7, a bez kartek zakończył się mecz w Tylmanowej.

● Największym „brutalem” jest D. Żółtek (Lepietnica), który w zobaczył już 8 żółtych kartoników. Podobnie jak Kutarnia (ZOR). Za nimi plasują się: