25.03.2013 | Czytano: 1041

Dwa razy Pływaczyk

Bardzo udane były mistrzostwa Polski w biathlonie, w Jakuszycach, dla zawodnika BKS WP Kościelisko Krzysztofa Pływaczka. Pierwszego dnia zawodów wygrał bieg na 20 km, a następnego powtórzył sukces w biegu masowym na 15 km.

Po mimo sześciu błędów na strzelnicy, wyprzedził jeszcze słabiej strzelających rywali – Grzegorza Brila (10 pudeł) i kolegę klubowego Łukasza Szczurka (9). Na czwartym miejscu zawody ukończył kolejny przedstawiciel Podhala, Adam Kwak (11), a pierwszą szóstkę zamknął Andrzej Nędza Kubiniec (11).

Natomiast bieg masowy kobiet na dystansie 12,5 km niespodziewanie wygrała młoda zawodniczka z BKS WP Kościelisko, Kinga Mitoraj, która pokonała triumfatorkę biegu długiego – Agnieszkę Cyl (Karkonosze Jelenia Góra), która znakomicie pobiegła, ale fatalnie strzelała (10 niecelnych strzałów). Na kolejnych trzech miejscach uplasowały się koleżanki triumfatorki – Anna Mąka (5 pudeł), Maria Bukowska (9) i Karolina Pitoń (11).