05.05.2009 | Czytano: 1100

Kolarski maraton na Podhalu!

Kolarze górscy z Podhala zaliczają się do ściślej czołówki krajowej. Kibice rzadko kiedy mogli podziwiać ich jazdę i kibicować im. Wszystkie zwody odbywały się poza naszym regionem. Nawet w Gdańsku rozgrywano maraton górski, a w prawdziwych górach go brakowało.

Zlikwidowano sławne Danielki, zrezygnowano z Kościeliska. To ma się zmienić, już niebawem. Jak nas poinformował wicestarosta powiatu nowotarskiego, Maciej Jachymiak, 21 czerwca br. na terenach wokół góry Wżdar w Kluszkowcach, odbędzie się 200 kilometrowy maraton w MTB.

- Chcemy, żeby była to impreza coroczna i gromadząca na starcie wszystkich najlepszych kolarzy z kraju i zagranicy – mówi Maciej Jachymiak. – Start w inauguracyjnej imprezie zapowiedziało wiele gwizd kolarstwa górskiego i szosowego. Maraton będzie nosił nazwę „Kelly’s Nowotarski”. Patronat nad nim objął Cezary Zamana, który niebawem odwiedzi nowotarskie starostwo, w celu podpisania stosownego porozumienia. Liczymy, że Podhale stanie się mocnym ośrodkiem kolarstwa górskiego. Będzie wyznaczona stała trasa, którą będzie można jeździć przez cały rok, nie tylko w trakcie zawodów.

Stefan Leśniowski

Komentarze

reklama