06.03.2013 | Czytano: 2724

Sparingi podhalańskich drużyn

W minionym tygodniu meczem PP i Podhala oficjalnie rozpoczęła się piłkarska wiosna na Podhalu. Sparingi grają także inne podhalańskie drużyny.

Poza meczem pucharowym na zakopiańskim obiekcie sparingowe mecze rozegrały jeszcze drużyna KS Zakopane z Radomyślanką Radomyśl i Huragan Waksmund z Orkanem Raba Wyżna. Zakopiańczycy wygrali z podkarpackim piąto ligowcem 3:2 przegrywając jednakże do 45 minuty 0:2. Drużyny umówiły się na grę w trzech tercjach po 30 minut. Zakopiańczycy grali bez swojego nowego trenera Jakuba Jeziorskiego, który akurat na cztery dni wyjechał do Austrii. Drużynę w tym meczu prowadził grający na stoperze zawodnik Krzysztof Pękala. Ten doświadczony piłkarz miał już nie występować w zakopiańskim zespole, ponieważ przestał pracować w Zakopanem i wrócił do swojego rodzinnego Oświęcimia. Tam trenuje w klubie z Brzezinki, ale uzgodnił z trenerem, że do końca rundy będzie grał w KS Zakopane. Na boisku w meczu z Radomyślanką w drugiej połowie w zakopiańskiej drużynie pojawił się czołowy piłkarz Jordana Jordanów Paweł Gromczak. Czy zasili zakopiańskiego IV ligowca zobaczymy? Gromczak oświadczył, że chce grać w IV lidze. W zakopiańskiej drużynie poza absencją trenera nie było obecnych także kilku zawodników z podstawowej kadry, ale oni nie zawsze mogą uczestniczyć w sparingach, bo po prostu pracują i zarabiają na swoje utrzymanie.

Aktualnie na obozie sportowym w Zakopanem przebywa II ligowa drużyna z jednego z państw byłego ZSRR. Prawdopodobnie goście dziś zagrają z NKP Podhale a następnym przeciwnikiem ma być Lubań Maniowy.

Wyniki sparingów niektórych podhalańskich drużyn. :
KS Zakopane – Radomyślanka Radomyśl (podkarpacka V liga) 3:2 (0:2) //Bramki dla KS Zakopane: Wesołowski 47, 68, 80.
KS Zakopane – LKS Szaflary 1:2
KS Zakopane – Babia Góra Sucha Beskidzka 1:1
KS Zakopane – Pcimianka Pcim 2:4
KS Zakopane – NKP Podhale Nowy Targ 0:5
KS Zakopane – Turbacz Mszana Dolna 1:2
Trampkarze KS Zakopane – UKS SMS Włocławek 7:1
Huragan Waksmund – Orkan Raba Wyżna 4:2 (1:1)
Huragan Waksmund – Podhale 1:0