19.02.2013 | Czytano: 1111

Dobry prognostyk przed MŚ

W miniony weekend we włoskim Collalbo obywały się finałowe zawody łyżwiarskiego Pucharu Świata Juniorów. Bardzo dobrze zaprezentowali się w nich polscy reprezentanci szczególnie łyżwiarki.

W wyścigu drużynowym nasza ekipa panczenistek biegnąca w składzie: Urszula Włodarczyk, Magdalena Czyszczoń - obie Porońiec Poronin i Aleksandra Kapruziak zawodniczka Pilicy Tomaszów Mazowiecki w doborowej stawce 14 reprezentacji zajęły 4 miejsce. Również bardzo blisko podium na dystansie 1500 metrów była Urszula Włodarczyk, która wywalczyła czwarte miejsce, natomiast Magda Czyszczoń była siódma. Ósme miejsce w biegu na 500 metrów zajęła Kapruziak. Z chłopców najwyżej sklasyfikowany został Piotr Michalski zawodnik Górnika Sanok, ale uczeń zakopiańskiej SMS. W biegu na 1500 m wywalczył szósta lokatę.

Finałowe zawody PŚ juniorów były same w sobie imprezą wysokiej rangi tym niemniej były też ostatnim ważnym sprawdzianem przed zbliżającymi się mistrzostwami świata juniorów, które już od najbliższego piątku 22 lutego rozpoczną się na tym samym odkrytym torze w Collalbo. Wyniki finału PŚ dają powody do optymizmu przed najważniejszą tegoroczną imprezą łyżwiarską dla juniorów.