25.01.2013 | Czytano: 828

Srebrny Murańki

Klemens Murańka (Wisła Zakopane) borykał się z kłopotami zdrowotnymi. Wielokrotnie pisaliśmy o jego zdrowotnych problemach. Tracił wzrok. Dopiero operacja i szkła z Kalifornii pozwoliły mu wrócić do skoków narciarskich. Jego walka o powrót zakończyła się ogromnym sukcesem. W czwartek został wicemistrzem świata juniorów.

W czeskim Libercu Polak skoczył na odległość 101 i 96 metrów, za co uzyskał notę 264 punktów. Przegrał tylko ze Słoweńcem Jaką Hvalą, który w klasyfikacji Pucharu Świata zajmuje 15 lokatę. Świetnie spisał się również Bartłomiej Kłusek, który ukończył zawody tuż za podium. Do brązowego medalu zabrakło mu zaledwie 0.5 pkt.! W czołowej dziesiątce znalazł się trzeci Polak – Aleksander Zniszczoł. Uplasował się na dziewiątej pozycji.