27.04.2009 | Czytano: 1081

Hity i kity: Remanent XV kolejki klasy A

Za nami druga wiosenna kolejka w podhalańskiej klasie A, a już doszło do meczu na szczycie. Kto wie, czy nie będzie miał spore znaczenie w ostatecznym rozrachunku. W Tylmanowej mocno wierzono, iż ich pupile zmniejszą dystans do Jordana i włączą się do walki o awans do szóstej ligi. Tak się jednak nie stało.

● Pierwsza połowa szlagieru rozczarowała. Prawdziwe granie zaczęło się po przerwie, a lider miał sporo szczęścia. Przegrywał 0:1, a zwycięskiego gola zdobył w doliczonym czasie gry.

● Trzeba przyznać, że był to gol przedniej urody. Piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zgrał głową Karkula do R. Żeglenia, a ten uderzył z pierwszego nie do obrony.

● Najwięcej bramek – 8 – padło w Ostrowsku, gdzie grał Bystry z ZOR-em. Były one pokłosiem sporej ilości błędów w defensywie i bramkarza gości. Ogółem piłkarze w minionej kolejce 34 razy pokonywali bramkarzy, z czego połowę w pierwszych trzech kwadransach. Najmniej goli – 2 – widzieli widzowie meczu Lepietnica – Szarotka.

● Oba gole w Kilkuszowej wpadły po dośrodkowaniu Wiesława Żółtka z rzutu rożnego. Za pierwszym razem D. Żółtek wykorzystał swój wzrost i głową ulokował futbolówkę pod poprzeczką. Za drugim razem Chorążak, po koźle wpakował piłkę w długi róg bramki.

● Hat-tricka ustrzelił Wojtyczka (Sokolica) w meczu z Przełęczą. Rozpoczął strzelecką kanonadę w 21 minucie od rzutu karnego, potem wykorzystał koszmarny błąd defensywy. Wszystkich jednak zachwycił trafieniem bezpośrednio z rzutu rożnego. Niecodzienny gol i przedniej urody. Strzelec gola nadal szalał na murawie. Jeszcze miał trzy okazje na wpisanie się na listę strzelców.

● Trzy razy na listę strzelców wpisywał się Sulka (Szaflary). Mało tego sam asystował przy kolejnych dwóch golach. Jego drużyna 6:0 pokonała Dunajec, który „wiosnę” rozpoczął od dwóch przegranych.

● Stadiony świata! – tak określono trafienie Dzielawy (Czarni) z 22 metrów w górny róg bramki. Tenże piłkarz może także mówić o sporym pechu. Po swoim strzale z 40 minuty już widział piłkę w siatce Huraganu, ale nagle, jak spod ziemi stanął jej na drodze Kalisz i wyekspediował w pole z linii bramkowej.

● Oprócz hitów, były też kity. Największy należy odnotować Kołodziejczykowi (Jordan), który z 2 metrów nie trafił mając przed sobą pustą bramkę.

● Miał naśladowców w Lubaniu. Michalik po rajdzie prawą stroną dośrodkował wzdłuż linii bramkowej. Piłka minęła cały blok defensywny i bramkarza Jordana, a R. Kozielec nie… trafił w piłkę. Jego wyczyn skopiował K. Ciesielka.

● Zazwyczaj mocny punkt ZOR-u, bramkarz M. Janczy, tym razem miał kiepski dzień. „Wypluwał” lub mijał się z piłką, a przeciwnik z prezentów skwapliwie korzystał.

● Bogdał ( Skawianin) też nie może mówić o udanej niedzieli. Co prawda znalazł się w protokole strzelców, ale zapewne nie po tej stronie co chciałby. Tak niefortunnie interweniował, że pokonał swojego bramkarza.

● 21 „cytryn” pokazali sędziowie piłkarzom. Dwójka z nich J. Piszczek (Lubań) i Zieliński (Jordan) po dwie i w konsekwencji czerwone. Pierwszy w 39 minucie, a drugi 40 minut później udali się pod prysznic.

● 5:2 - takim rezultatem zakończył się pojedynek gospodarzy z przyjezdnymi. Gospodarze nie byli gościnni.

● Nasza jedenastka kolejki prezentuje się następująco: Pępek (Lepietnica) – Jeziorski (Jordan), P. Ciesielka (Lubań), Tomczak (Jarmuta),
Sołtys (Lepietnica) – Karkula (Jordan), Ł. Wiercioch I (Jarmuta), D. Żółtek (Lepietnica), Dzielawa (Czarni) - Wojtyczka (Sokolica), Sz. Drożdż (Huragan).

● Snajperzy
15 goli – M. Sulka (Szaflary);
12 – Wojtyczka (Sokolica);
11 – Ł. Magulski (Dunajec + Szaflary);
10 – F. Kamiński (Szaflary), S. Bandyk (Czarni), Lubiński (Skawianin), Skwarek (Skawianin).

● Czerwone kartki
Dudzik, J. Klamerus (obaj Przełęcz), Ł. Ślusaek (Szarotka), Zachwieja (Sokolica), Zagórski, M. Sulka (obaj Szaflary).

● Żółte kartki
8 – D. Żółtek (Lepietnica), K. Kutarnia (ZOR);
7 – Ł. Ślusarek (Szarotka);
6 – Szumal, Janasik, T. Żeglen (Dunajec), Matejko (Jordan), Baboń (Szaflary).


Stefan Leśniowski

Komentarze

Tabela - Klasa A

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Orkan Raba Wyżna 11 26
2. Jordan Jordanów 11 23
3. Bór Dębno 11 21
4. Unia Naprawa 11 21
5. Lubań Tylmanowa 12 20
6. Orawa Jabłonka 11 16
7. Skalni Zaskale 11 16
8. Lubań Maniowy - Zapora Kluszkowce II 11 14
9. KS Lokomotiv Chabówka 11 11
10. Biali Biały Dunajec 11 10
11. Dunajec Ostrowsko 11 9
12. KS Zakopane 11 8
13. GKS Łapsze Niżne 11 7
zobacz wszystkie tabele

Terminarz

zobacz więcej
reklama