07.11.2012 | Czytano: 1138

I liga TS: Kto mistrzem jesieni?

W podhalańskiej I lidze trampkarzy starszych do zakończenia rozgrywek rundy jesiennej pozostał tak jak u juniorów tylko jeden zaległy mecz: KS Zakopane z Wierchami Rabka. I właśnie wynik tego spotkania zadecyduje, który z dwójki zespołów KS Zakopane, czy Orkan Raba Wyżna zostanie mistrzem jesieni.

Aktualnie na pierwszym miejscu jest Orkan, ale ma tylko dwa oczka więcej od zakopiańczyków. Jeżeli podopieczni trenera Wiktora Pawlicy zdobędą komplet punktów w zaległym spotkaniu z Wierchami to oni obejmą przodownictwo w tabeli. Trochę pomogli im w tej szansie trampkarze Lubania Maniowy, którzy wywalczyli remis 1-1 w zaległym spotkaniu z Orkanem w Rabie Wyżnej. Niezależnie jednak od wyniku ostatniego zaległego meczu kwestia tytułu w tym sezonie powinna rozstrzygnąć się pomiędzy trójką prowadzących w tabeli drużyn, chociaż Wierchom, czy Jordanowi szans nie można odbierać. Zapowiada się, zatem ciekawa walka w rundzie wiosennej o pierwsze miejsce i grę w barażach o wejście do Małopolskiej Ligi Trampkarzy Starszych.

Orkan Raba Wyżna - Jordan Jordanów 2-0 (2-0)
Bramki: Brzana 4, samobójcza 27.

Orkan: D. Możdżeń - Traczyk, Kasiniak, S. Dziwisz, Kadzik, P. Faryna, Domalik, Brzana, Luberda, Sz. Możdżeń, Bala, ponadto grali: M. Dziwisz, Kenig, Stopka, Dydziak, Jurczak, Lemiszka, Truty.
Jordan: Piosek - Chorąży, Książek, Śliwa, Barłóg, Jeziorski, Proszek, Kowalcze, Mirek, Balcer, Hanusiak.

Cały mecz to przewaga gospodarzy. Pewna i zasłużona wygrana Orkana.

Lepietnica Klikuszowa/Obidowa – Wiatr Ludźmierz 1-2 (0-0)
Bramka dla Lepietnicy: Siuta.

Lepietnica: Komperda - Plewa, Chorążak, Sas, Rypel, Chałupka, Siuta, Parzygnat, Sobula, Hasior, Żółtek, ponadto grali: Gonciarczyk, Antolec, Stefaniak.

Pierwsza połowa to przewaga Wiatru, który zmarnował kilka wybornych sytuacji w tym rzut karny. W drugiej przeważali gospodarze i kiedy z trudem zdobyli bramkę wydawała się, że wygrają mecz. Jednak w ciągu 5 minut obrona i bramkarz popełnili dwa koszmarne błędy i napastnik gości, po ich zagraniach, dwa razy skierował piłkę do pustej bramki.

Orkan Raba Wyżna - Lubań Maniowy 1-1 (0-1)
Bramki: Brzana 55 - Gaździak 30.

Orkan: D. Możdżeń - Kasiniak, Traczyk, S. Dziwisz, Kadzik, Domalik, Sz. Możdżeń, Brzana, Luberda, Stopka, Bala, ponadto grali: M. Dziwisz, Dydziak, Faryna, Lemiszka, Budny, Truty, Kenig.
Lubań: Arendarczyk - Siedlarczyk, Plewa, Gorlicki, Krzystoń, Firek, Jazgar, Wolski, Sikora, Hagowski, Gaździak, ponadto grali: Krzystoń, Kasica, Kozioł.

Optyczna przewaga Orkana, ale nie na tyle duża by pokonać równie dobrego przeciwnika. W 30 minucie do piłki w polu karnym dopadł Gaździak, ograł jednego z obrońców i pewnie pokonał bramkarza. W 55 minucie przed polem karnym piłkę przejął Brzana i po indywidualnej akcji doprowadził do remisu. W końcówce meczu w dogodnej sytuacji znalazł się ponownie Brzana, ale nie dał rady pokonać dobrze broniącego Arendarczyka.