26.04.2009 | Czytano: 1751

Juniorzy starsi I, II i III liga podhalańska

Po drugiej wiosennej kolejce rośnie przewaga Porońca nad KS Zakopane. Poronianie wygrywają a zakopiańczycy „tylko” zremisowali na swoim boisku z Orkanem Raba Wyżna.

LKS Szaflary - Poroniec Poronin 0-3 (0-0)
Bramki: K. Łukaszczyk 67, 86, Zabrzewski 73.
Sędziował: Wojciech Ciężobka.

Szaflary: Cisoń – Święs, Janik, Ł. Szulc, A. Szulc, Michał Pawlikowski, Stanek, Kurańda, Jarząbek, B. Marek, Kułach (46 Szczerba).
Poroniec: Stachoń – J. Stasik, Michał Pawlikowski Bulcyk, J. Gutt (75 Cetera), Cudzich, Kliś, Rzadkosz, Denić, M. Grela (60 Zabrzewski), K. Łukaszczyk, Chrobak.

Do momentu uzyskanie gola przez Poroniec mecz był wyrównany. W 67 minucie drużyna gości zorganizowała kontrę, w której w sytuacji sam na sam znalazł się Krzysztof Łukaszczyk. Nie zaprzepaścił tak znakomitej okazji i lider objął prowadzenie. Od tego momentu uwidoczniła się przewaga Porońca potwierdzona kolejnymi bramkami. Na 2-0 podwyższył wprowadzony Zabrzewski. Rezultat spotkania ustalił jeden z najskuteczniejszych strzelców ligi Krzysztof Łukaszczyk, który wyszedł do dalekiego podania uprzedził bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki.

Turbacz Mszana Dolna - Lubań Maniowy 2-0 (2-0)
Bramki: Jamóz 31, Litera 34.
Sędziował Czesław Żądło z Rokicin Podhalańskich.
Żółte kartki: Koral, Nawieśniak.

Turbacz: Szaredko – Aleksandrowicz, Nowak, Polak, Litera (83 Farganus), Jamróz, B. Zaborowski, (70 Potaczek), Surówka (76 Grzesiak), Sewioło, Koral, Skolarus.
Lubań: Sikora - M. Banka (60 Klimczak), Wrocławiak, Gorlicki, Hołyst, Kobylarczyk, Żyła, Bibro, Firek, Zatłokiewicz, A. Bańka.

Przez całe spotkanie przewagę posiadali gospodarze i wygrali absolutnie zasłużenie. Turbacz prowadzenie zdobył w 31 minucie, gdy Jamróz odważnie wszedł między obrońców i z 6 metrów z łatwością pokonał pozostającego na linii bramkowej Sikorę. Trzy minuty później miejscowi przeprowadzili kolejny atak zakończony golem. Piłka z prawej strony powędrowała na lewe skrzydło dopadł do niej Litera i wpisał się na listę strzelców. Goście owszem starali się o zdobycie bramki, ale sytuacji "stuprocentowej” nie stworzyli. Za to juniorzy Turbacza w drugiej odsłonie spotkania mogli podwyższyć, jednak bardzo dogodnych sytuacji nie wykorzystali między innymi Polak i Koral. W sumie zasłużone zwycięstwo Turbacza.

Biali Biały Dunajec - Sokolica Krościenko 0-0
Sędziował: Marcin Tesarski z Kościeliska.

Biali: Bużek – Pluta, Antoł, D. Bafia, A. Bafia (59 P. Cachro), Rzadkosz, Łukaszczyk, Karpiel, Skupień, Gąsienica, Dańko.
Sokolica: Potaśnik – Bublik, Zachwieja, Czerwiec, A. Bobak, Adamczyk, Jaszek (65 M. Bobak), Czubiak, P. Chrobak, Jawor, Zając.
Na początku spotkania przewagę zyskali gospodarze i mieli trzy sytuacje bramkowe. Żadnej nie wykorzystali mogło się to dla nich źle skończyć, bowiem pod koniec meczu dwie dobre okazje miała Sokolica. Za każdym jednak razem piłka po strzałach juniorów z Krościenka przechodziła obok słupków. Wynik nie krzywdzi żadnej z drużyn.

Przełęcz Łopuszna - Jordan Jordanów 2-1 (1-1)
Bramki: D. Chmielak 45, Hołyst 75 – Rączka 25.
Sędziował: Łukasz Królczyk z Nowego Targu.

Przełęcz: J. Maciasz – Gil (75 Kasprzak), Kamoń, Zajączkowski, A. Chmielak, Klamerus, D. Chmielak, Hołyst, Galarowicz, Buła, Hornik.
Jordan: Kramarz – P. Luberda, Kawula, Kluska, Ferek, Motor, Raczka, D. Czubin, Filipek, Janowski, M. Luberda.

Typowy mecz walki. W pierwszym okresie gry przewagę posiadała Przełęcz, ale bramkę zdobył Jordan. Gospodarze wyrównali na sekundy przed zakończeniem pierwszej połowy spotkania. W drugiej części meczu nadal trwała zacięta walka, ale o jeden błąd więcej popełnili juniorzy Jordana i punkty pozostały w Łopusznej.

KS Zakopane - Orkan Raba Wyżna 1-1 (0-1)
Bramki: Leks 60 - Rapacz 28.
Sędziował: Franciszek Górecki ze Sromowiec Wyżnych.
Żółte kartki: Leks - Rapacz.

KS Zakopane: D. Paszuda – Mrowca, Sawina, Fąfrowicz, Bukowski, Leks, Kluś, Drabik, T. Gut, Kaleciak, W. Gut.
Orkan: P. Chorąży – Chrobak, Woźniak, Szlachtowski, Radoła, Prokop, Siwek, Kurańda, Lenart, Wierzba, Rapacz.

Od początku spotkania gra toczyła się w zasadzie na połowie gości. W pierwszych 45 minutach zakopiańczycy z mnóstwa sytuacji bramkowych nie wykorzystali ani jednej. Juniorzy Orkana grając bez kompleksów od czasu do czasu wyprowadzali groźne kontry i po jednej z nich Rapacz w sytuacji sam na sam pokonał Daniela Paszudę. Początek druga części meczu był niemal identyczny jak pierwsza połowa. Zakopiańczycy atakowali i marnowali kolejne okazje. W końcu jednak obrońcy Orkana pogubili się i Leks z około 11 metrów płaskim strzałem w długi róg doprowadził do wyrównania. Gdy wszyscy spodziewali się szturmu zakopiańczyków i kolejnych goli juniorzy KS Zakopane jakby zadowolili się zdobyciem wyrównującej bramki (a walczą przecież o mistrzostwo) i gra się wyrównała. Wprawdzie oba zespoły miały jeszcze szanse przechylenia szli na swoją korzyść, ale więcej bramek w tym meczu nie było. Wynik jest sukcesem gości.

Zdjęcia z meczu pod artukułem..

Wiatr Ludźmierz - Szarotka Nowy Targ 5-1 (2-0)
Bramki: Kubowicz 9, Borkowski 44, 48, 58, 87 – Staszel 71.
Sędziował: Andrzej Opacian z Ratułowa.

Wiatr: D. Maciaś – Kopeć, S. Maciaś, Figas, Kubowicz, Cebulski (65 Sopiarz), Czaja (46 Ulman), Borkowski, Strama, Luberda, Górz.
Szarotka: A. Sulka (60 Piwowarski) – Cięciel, Romanowski, Zięba (75 Podkanowicz), J. Wąsik, Twardosz, Targosz, Bierówka, Stawowiak, Wójciak, Staszel.

W pierwszych 45 minutach gra była w miarę wyrównaną, ale i tak Borkowski na minutę przed jej końcem zdobył drugą bramkę dla Wiatru. W drugiej połowie napastnik z Ludźmierza był jeszcze bardziej bezlitosny dla rywali i zaaplikował im kolejne trzy gole. Goście zdobyli honorowe trafienie ze strzału Staszela. Pecha miał Targosz, który trzy razy trafił w poprzeczkę egzekwując rzuty wolne.