10.10.2012 | Czytano: 1047

II liga JS i TS: Liderzy stracili punkty

Dwaj współprowadzący w tabeli podhalańskiej II ligi juniorów starszych: Huragan Waksmund i Orawa Jabłonka nieoczekiwanie w minionej kolejce stracili punkty. O ile remis Huraganu w wyjazdowym spotkaniu z Białymi Biały Dunajec nie jest jakimś dużym zaskoczeniem to już porażka Orawy z Chabówką i to w stosunku 0-3 budzi, co najmniej zdziwienie.

Trener Orawian Bogdan Jazowski kładzie to na karb fizycznej przewagi rywali, bo jego drużyna w gruncie rzeczy składa się z juniorów młodszych. Starsi zazwyczaj zasilają szeregi seniorów. Ale podobną strategię stosuje trener Walczak w Huraganie. Najlepsi juniorzy trenują i grają w seniorach. Ta strategia ma swoje uzasadnienie. Należy skończyć z proszeniem się starszych zawodników, aby chcieli trenować i grać. Zysk moralny i wychowawczy z pewnością wart jest chwilowo słabszych wyników. Innym wydarzeniem minionej kolejki był mecz Spisza z Jarmutą. Wygrał Spisz w dramatycznych okolicznościach, chociaż dwukrotnie przegrywał nawet 0-3 do przerwy. Jak się okazuje w piłce nożnej zawsze warto grać do końca, chociaż nie zawsze kończy się to happy endem jak w tym spotkaniu.

O ile juniorzy Orawy grają trochę w kratkę to trampkarze tego klubu dominują w II lidze w sposób niepodważalny. Ostatnio podopieczni trenera Jazowskiego pokonali wicelidera Chabówkę 3-1. We wcześniejszych meczach gromili swoich rywali i teraz mają komplet punktów przy stosunku bramkowym 33-2.

II LIGA JUNIORÓW STARSZYCH
Spisz Krempachy – Jarmuta Sczawnica 5-4 (0-3)
Bramki dla Spisza Krempachy strzelili: Jacek Surma 2, Michał Klamerus 2, Tomasz Gryguś.

Mecz miał niezwykle dramatyczny przebieg. Po pierwszej połowie gospodarze przegrywali już 0-3. I jak w takich przypadkach zwykle bywa wydawało się, że „jest po meczu”. Juniorzy Spiszu przegrywali jakby na własne życzenie, bo próbowali rozgrywać piłkę na małej przestrzeni, „wozić” ją po boisku. Na drugą połowę wyszedł jakby inny zespół. Spiszacy zaczęli grać długimi podaniami na wychodzących napastników i na efekty nie trzeba było długo czekać. Gospodarze po pół godzinie drugiej połowy doprowadzili do remisu. Jednak to goście wyszli na prowadzenie 3-4 i wydawało się, że Spisz się już nie podniesie. Ale niesieni dopingiem kibiców miejscowi piłkarze ponownie doprowadzili do wyrównania. Decydujący cios zadali już w doliczonym czasie gry i zeszli z boiska w glorii zwycięzców.

Pozostałe mecze:
Biali Biały Dunajec - Huragan Waksmund 1-1 (0-0)
Orawa Jabłonka - KS Chabówka 0-3 (0-1)
Przełęcz Łopuszna - Korona Piekielnik 3-0 walkower mecz przerwany w 5 minucie z powodu zdekompletowania drużyny gości