07.10.2012 | Czytano: 1615

Klasa B: Unia i Spisz na czele(+zdjęcia)

AKTUALIZACJA: Podhalańska klasa B wschód i zachód rozegrała 8 kolejkę spotkań. Na wschodzie nadal prowadzi Spisz. W drugiej grupie wschodniej pozycje po tej kolejce wywalczyła Unia Naprawa.

KLASA B – WSCHÓD
Spisz Krempachy – Sokolica Krościenko 4:2 (3:0)
Bramki: M.Pietraszek (3), S.Surma (14), A.Gryguś (31), D.Bizub (59) – P.Kowalczyk (49), J.Czerwiec (66)

Spisz: Brzyzek G., Zygmond P., Pająk K. (46 Surma P), Pietraszek M. (50 Bizub Damian), Bizub P., Kowalczyk P., Surma S. (75 min. Kaczmarczyk J.), Zygmond D. (65 Surma B.), Pietraszek P., Gryguś A., Mroszczak D.
Sokolica: Kacwin M.(60 WaksmundzkiD.), Babiak K., Dyda T., Bobak M., Kowalczyk P., Murzyn P., Waksmundzki J., Zawadzki R., Kacwin T. (TokarczykM.), Zając K., Czerwiec J.,

Spisz zasłużenie wygrał z Sokolicą w Krempachach. Pierwsze minuty należały do Sokolicy, której zawodnicy rozpoczęli mecz z liderem bez respektu. Ich zapędy jednak już w 3 min. ostudził Pietraszek M. strzelając z ok. 10 m po podaniu Surmy S. z linii końcowej. Od tego momentu zawodnicy Spisza opanowali środek boiska i raz po raz starali się zagrozić bramce Sokolicy. Goście jednak prowadzili otwartą grę. W 14 min po dograniu Grygusia piłkę do bramki Kacwina wepchnął przy krótkim rogu Surma S. Na 3:0 podwyższył Gryguś piękną główką po dograniu przez Mroszczaka D. Goście podejmowali bezskuteczne próby zmiany rezultatu. Parę razy porządnie zamieszali w obronie Spisza i tylko dzięki przytomności obrońców i Brzyzek do przerwy zachował czyste konto.

Po przerwie piłkarze Sokolicy ostro ruszyli do ataku i już po w 49 min. Kowalczyk P. urwał się obrońcy Spisza i z ostrego kąta strzelił wzdłuż bramki tuż przy słupku. Bramkarz Spisza tak niefortunnie interweniował, że sam skierował piłkę do siatki. Jednak po dziesięciu minutach Bizub D. środkiem boiska minął kilku graczy i strzelił obok bezradnego Kacwina podwyższając na 4:1. Goście zmienili taktykę i długimi podaniami próbowali podejść pod bramkę Spiszu, którego obrońcy zastawiali pułapki ofsajdowe. Jednak jedna z wycieczek napastników Sokolicy zakończyła się sukcesem. Do długiej piłki dochodzi Czerwiec J. i mimo sygnalizowania przez obrońców spalonego na dwa razy pokonuje Brzyzka. Wynik do końca meczu już się nie zmienił mimo wysiłków i prób piłkarzy obydwu drużyn. Można powiedzieć, że Sokolica ugrała maksimum kąsając dwa razy pewnego siebie lidera.

Tekst Franciszek Pacyga

Pozostałe mecze:
Biali Biały Dunajec – Grom Morawczyna 2:4 (1:1)
ZOR Frydman – KS Łapsze 6:0 (2:0)
Zawrat Bukowina Tatrzańska – Łęgi Nowa Biała 4:2 (4:2)
Trzy Korony Sromowce Niżne – Przełęcz Łopuszna 0:2 (0:1)
Gorc Ochotnica – Hetman Leśnica 2:2 (1:1)

Następna kolejka:
Biali Biały Dunajec - Gorc Ochotnica (niedziela, 14 październik godz.: 14:00)
ZOR Frydman - Grom Morawczyna (niedziela, 14 październik godz.: 14:00)
Zawrat Bukowina Tatrzańska - Hetman Leśnica/Groń (niedziela, 14 październik godz.: 11:00)
Trzy Korony Sromowce Niżne - KS Łapsze Niżne (niedziela, 14 październik godz.: 11:00)
Spisz Krempachy - Łęgi Nowa Biała (niedziela, 14 październik godz.: 11:00)
Sokolica Krościenko /nDunajcem - Przełęcz Łopuszna (niedziela, 14 październik godz.: 14:00)

Posiadasz zdjęcia, wyniki lub relacje z meczu?
Wyślij i promuj swoją drużynę
redakcja@sportowepodhale.pl

KLASA B – ZACHÓD
Unia Naprawa - Orawa Jabłonka 1:0 (0:0)
Bramka: Grzegorz Sutor(80)

Podobno sport to zdrowie, ale to co dzisiaj zgotowała nam pogoda przekroczyło wszelkie granice. Panujące zimno i obfity deszcz towarzyszył tej jakże ważnej dla obydwu drużyn potyczce. Drużyna z Jabłonki zbudowana z młodych chłopaków, mocno zaczęła to spotkanie i już od pierwszego gwizdka przejęła inicjatywę stwarzając sobie kilka dogodnych sytuacji. Po jednej z takich akcji zawodnik z Orawy trafił w słupek. Trzeba przyznać, że doskonałą formą w dzisiejszym spotkaniu popisał się bramkarz Naprawy (Stanisław Rypel), który w kilku sytuacjach zachował się po mistrzowsku. W pierwszej połowie zawodnicy Unii praktycznie byli bezsilni.

Druga odsłona spotkania to jakże odmienna postawa drużyny gospodarzy. Walka w środku pola i wielka determinacja to postawa, którą przyjęli zawodnicy Unii. Wraz z upływem czasu to oni mieli coraz większą przewagę. Co chwila konstruowali ciekawe i groźne akcje. Mnogość rzutów rożnych oraz rzutów wolnych przyniosły efekt w postaci bramki. W 80 minucie do rzutu wolnego podszedł Grzegorz Sutor i pewnym strzałem posłał futbolówkę w krótki róg bramki, nie dając tym samym szans bramkarzowi Jabłonki. Końcowe minuty spotkania to groźne akcje piłkarzy z Naprawy, którzy walczyli na przysłowiowe 120%. Walka ta nie zawsze była czysta dlatego sędzia zawodów był zmuszony pokazać drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną Pasiowcowi - pomocnikowi drużyny gospodarzy. Wynik spotkania nie uległ zmianie i zakończył się wynikiem 1 : 0 dla Naprawy. Tym samym drużyna Unii Naprawa została samodzielnym liderem Klasie B zachód.

Tekst Gizu

Szarotka Rokiciny Podhalańskie - Podgórki Krauszów 1:1 (1:0)
Bramka dla Szarotki: Krzysztof Domałaczny

Zdjęcia pod artykułem...

Delta Pieniążkowice - Korona Piekielnik 2:2 (0:2)
Janosik Sieniawa - KS Chabówka 3:6 (3:3) /zdjęcia pod artykułem
Wierchy Lasek - Lepietnica Klikuszowa/Obidowa 2:3 (1:1)
Skałka Rogoźnik/Stare Bystre - Skalni Zaskale 0:1 (0:1)

Mecz 7 kolejki: Lepietnica – Janosik zweryfikowano jako walkower na korzyść Janosika. Wynik z boiska 2:2