05.10.2012 | Czytano: 1152

I liga JS: Lubanie gromią rywali

Dwa kluby o nazwie Lubań w minionej kolejce rozgrywek podhalańskiej I ligi juniorów starszych rozgromiły swoich rywali. Lider Lubań Tylmanowa zdeklasował KS Zakopane wygrywając 8-0 natomiast aktualny jeszcze mistrz Lubań Maniowy pokonał Lepietnicę Klikuszowa/Obidowa 10-2.

Równie wysoko, bo aż 7-1 juniorzy Szaflar pokonali Jordan Jordanów. To są rezultaty charakterystyczne dla meczów hokeja na lodzie i to w przypadku, gdy zespoły dzieli duża różnica poziomów. W piłce nożnej wygrana trzema bramkami już świadczy o dominacji jednej z drużyn. Tylko spotkanie Orkana Raba Wyżna z Wiatrem Ludźmierz zakończyło się w minionej serii spotkań normalnym piłkarskim wynikiem 1-1. Niestety mimo naszych usilnych starań nie udało się nam uzyskać wyniku meczu Podhala Nowy Targ z Wierchami Rabka.

LKS Szaflary - Jordan Jordanów 7-1 (4-0)
Bramki dla Szaflar: Kwak 3,K. Kamiński 2, Kułach,Bulanda

Szaflary: Rusnak - Kułach, Szczęch, Kobylarczyk, Borkowski, Bulanda, Maciej Kamiński, Czajkowski, Szaflarski, Klemens Kamiński (78 Waliczek), Kwak (75 Biernat).
Jordan: R. Sewioło - Sroka, Kowalcze (65 Flaka), Kołodziej (75 Mentel), Sochacki (46 Kostka), Jochymek, Ryś, Dudek, Kulak, Brzana, J. Sewioło.

Już po kilku minutach gospodarze prowadzili 3-0. Gdy w 25 min zawodnik Jordanowa otrzymał czerwoną kartkę stało się jasne, kto będzie zwycięzcą tego meczu. Juniorzy Szaflar w pierwszej połowie zdobyli jeszcze jedną bramkę, ale mogli tych goli nastrzelać znacznie więcej, gdyby nie zawodziła ich skuteczność miedzy innymi przestrzelony rzut karny. Druga połowa była już bardziej wyrównana, ale gospodarze znowu zdobyli gola na 5-0. Goście uzyskali honorowe trafienie bezpośrednio z rzutu wolnego podyktowanym za faulu Czajkowskiego, który po nim otrzymał drugą żółtą, czyli w konsekwencji czerwoną kartkę. Składy, więc od 65 minuty wyrównały się, ale niewiele to zmieniło w obrazie gry.

Orkan Raba Wyżna – Wiatr Ludźmierz 1-1 (1-1)
Bramki: Borzęcki 25 – K. Truty 19.

Orkan: Szklarz - Pałasz, Rapacz, Hosaniak, Kadzik, W. Traczyk, Świder, Pluta, K. Traczyk (82 Antolak), Borzęcki, Kasiniak.
Wiatr: Chrobak - Radecki, Sądelski, R. Panek, Karwaczka, Sąder, Słaboń, K. Truty, Ł. Truty, G. Panek, Surmiak.

Mecz toczony w szybkim tempie, ponieważ obydwa zespoły interesowało tylko zwycięstwo. Pierwsza bramka padła po rzucie rożnym i zbyt krótkim wybiciu piłki przez obrońców Orkana. Na 18 metrze piłkę z powietrza z trudnej pozycji uderzył Krzysztof Truty. Strzał w prawy górny róg bramki można określić "stadiony świata". Wyrównanie padło już w 25 minucie. Do piłki podanej na wolne pole z lewej strony boiska doszedł Borzęcki, nie dał się dogonić obrońcom i pewnie wygrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem gości. Po meczu z wyniku nie cieszył się żaden zespół, ponieważ każdy liczył na komplet punktów.

Lubań Tylmanowa – KS Zakopane 8-0 (3-0)
Bramki: Piszczek 3, F. Noworolnik, Podgórski, M. Wójcik, Kołodziej, R. Kozielec.

Lubań: Ziemianek (45 Truchoń), Zabrzeski (67 Bodziarczyk), R. Kozielec, Rusnarczyk, Michałczak (81 A. Wójcik), Kołodziej, K. Kozielec (78 M. Ligas), D. Noworolnik (M. Wójcik), Podgórski (45 K. Ligas), Piszczek, F. Noworolnik

Pierwsza bramka padła po przejęciu piłki przez F. Noworolnika przed polem karnym i zagraniu do Podgórskiego, który strzałem po ziemi ulokował ją w bramce. Kilka minut później, po rzucie rożnym akcję zamknął F. Noworolnik i pokonał bramkarza strzałem z główki. Kolejna bramka padła po rzucie karnym podyktowanym za faul na Podgórskim. Do piłki podszedł R. Kozielec i pewnie ulokował ją w bramce. Do przerwy tylmanowianie prowadzili 3-0. Po zmianie stron gospodarze kontynuowali strzelanie goli. M. Wójcik zakończył akcje, po prostopadłym zagraniu F. Noworolnika. Autorem bramki na 5-0 był Piszczek, który odbitą piłkę od słupka po strzale Wójcika wpakował do siatki. Nie upłynęło więcej jak dwie minuty a Piszczek po raz drugi wpisał sie na listę strzelców, gdy wpakował piłkę do pustej bramki po podaniu K. Ligasa. Następnie Kołodziej po rozmontowaniu obrony z K. Ligasem zakończył akcję pięknym golem. W 85 min. Piszczek lobem ustanowił swojego hac tricka w tym meczu. Pod koniec meczu w sytuacji dwóch na golkipera Piszczek zdecydował się sam wykończyć akcję i po jego strzale piłka wpadła prosto w ręce bramkarza.

NKP Podhale Nowy Targ - Wierchy Rabka 4:2
Bramki: Wronka, Sulka, Wąsik, Florek - Wietrzyk 2

Lubań Maniowy – Lepietnica Klikuszowa 10-2 (6-0)