03.09.2012 | Czytano: 1167

Kot i Pochwała mistrzami

Maciej Kot (AZS Zakopane) i Tomasz Pochwała (Wisła Zakopane) zostali mistrzami Polski w skokach narciarskich na igelicie i kombinacji norweskiej. Letnie mistrzostwa rozegrano w Wiśle Malince.

Kot na skoczni pokonał Kamila Stocha, kolegę klubowego, który musiał się zadowolić brązowym medalem. Stoch został jeszcze wyprzedzony przez Kamila Bieguna z Sokoła Szczyrk. Mistrz Polski oddał dwa najdłuższe skoki w konkursie, lądując na 129 i 127,5 m. Otrzymał za nie notę 255,7 pkt. Srebrny medalista ukończył konkurs z rezultatem 234, 8 pkt., za skoki na odległość 126 i 117,5 m. Osiem dziesiątych punktu mniej miał Stoch, który szybował na odległość 122, 5 i 120 m.

Tomasz Pochwała był czwarty po skokach, ale osiągnął drugi czas w biegu, który pozwolił mu stanąć na najwyższym stopniu podium. Prowadzący po skokach Mateusz Wantulok z AZS Katowice słabo pobiegł, osiągając dopiero piąty czas i ostatecznie kombinację ukończył na trzeciej pozycji. Wicemistrzostwo kraju przypadło jego koledze klubowemu Pawłowi Słowiokowi, który był piąty po skokach, ale najszybciej pobiegł.