13.08.2012 | Czytano: 1752

Całe „pudło” dla Polaczyków

W Nowym Sączu rozegrano mistrzostw Polski w kajakarstwie górskim. Nie brakowało emocji, ale faworyci nie dali się zepchnąć z tronu. W kajakowej jedynce dominacja Polaczyków, wychowanków szczawnickich Pienin.

Triumfował czwarty zawodnik igrzysk olimpijskich w Londynie Mateusz Polaczyk (108,85) przez braćmi - Rafałem (111,86) i Łukaszem (112,39). Na szóstym miejscu sklasyfikowany został Grzegorz Polaczyk (114,13). Ich największy konkurent Dariusz Popiela popełnił błąd na siódmej bramce i obsadził dopiero piąta lokatę.

W kajakowej jedynce kobiet srebrny medal wywalczyła Joanna Mędoń Polaczyk (130,94), która złapała dwa punkty karne. Zwyciężyła olimpijka Natalia Pacierpnik z KKK Kraków ( 125,28). Na najniższym stopniu podium stanęła wychowanka Spływu Sromowce Wyżne Agnieszka Nosal (141,97), przejazd miała bezbłędny. Na czwartej pozycji ukończyła rywalizację kajakarka Spływu Monika Liptak (144,99), a pierwszą dziesiątkę zamknęła Izabela Węglarz, reprezentantka Pienin Szczawnica.

W C-1 kobiet na najwyższym stopniu podium stanęła Monika Liptak (177,45), wyprzedzając Agnieszkę Nosal (187,13). Na szóstej pozycji zawody ukończyła Ewa Hurkała (Pieniny Szczawnica; 190,02), a tuż za nią uplasowała się Justyna Janczy (Spływ Sromowce; 222,28).

W kanadyjce dwójce wicemistrzami kraju zostali reprezentanci Pienin Szczawnica - Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak (131,66), przegrali rywalizację z olimpijką dwójką Piotr Szczepański i Marcin Pochwała (KKK Kraków; 125,08). Brązowy medal zawisł na szyjach Filipa i Andrzeja Brzezińskich (132,03). Tuz za podium znaleźli się: Dariusz Chlebek i Dominik Węglarz (135,17) i duet Przemysław Plewa i Patryk Brzeziński (137,63).