20.06.2012 | Czytano: 924

I liga JS: Wygrali faworyci

Zwycięstwami faworytów zakończyły się mecze XXII ostatniej kolejki w podhalańskiej I lidze juniorów starszych. Mistrz Lubań Maniowy mimo zapewnienia sobie tytułu już na wiele kolejek przed zakończeniem rozgrywek nie zwalnia tempa i ogrywa kolejnych rywali.

Tym razem maniowianie rozprawili się z Turbaczem Mszana Dolna pokonując rywala na jego boisku 5-1. Teraz podopiecznych trenera Zbigniewa Jaworskiego czekają baraże o wejście do Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych z Glinikiem Gorlice. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane w Gorlicach w sobotę 23 czerwca, rewanż 27 czerwca w środę w Maniowach. Srebrny medal wywalczyli juniorzy Wierchów Rabka, którzy w ostatniej kolejce rozgromili KS Zakopane 8-2. Mimo niewątpliwego sukcesu rabczańskiej młodzieży z klubu został zwolniony trener Daniel Kościelniak. Brązowy medal przypadł w udziale juniorów Lubania Tylmanowa, którzy uzbierali tyle samo punktów, co Wierchy, ale mają gorszy bilans z tym klubem 0-2 i 3-2. Trzecie miejsce juniorów z Tylmanowej to chyba marne pocieszenie dla klubu, który starał się o wejście do V ligi seniorów i tą rywalizację z Podhalem Nowy Targ przegrał. Ligę opuszcza Przełęcz Łopuszna, bo mimo ambitnej postawy okazała się najsłabszym zespołem ligi.

LKS Szaflary – Lubań Tylmanowa 1-2 (0-0)
Bramka dla Szaflar: M. Kamiński 60.

Szaflary: Łukasz Rusnak (46 Hreśka) - Kułach, Strama, Marcin Rusnak, Hajnos, K. Kamiński (46 Kobylarczyk), Bulanda, Czajkowski (85 Kustwan), Gąsienica (80 Biernat), Kwak, M. Kamiński.

Wyrównany mecz. Pierwsza połowa to gra w środku pola z kilkoma dogodnymi sytuacjami dla Szaflar, ale bez bramek. Druga część gry lepsza gra gospodarzy i bramka dająca im prowadzenie, którą w 60 minucie zdobył Kamiński. Wydawało się, że do końca meczu niewiele może się zmienić, tymczasem po zagraniu ręką obrońcy Szaflar w swoim polu karnym juniorzy Lubania wyrównali z podyktowanej „jedenastki”. Nie minęły dwie minuty goście wykonywali rzut wolny na 25 metrów. Mocny strzał zmierzający w środek bramki, prosto w ręce bramkarza próbował głową wybić obrońca, jednak zrobił to tak niefortunnie, że piłka wpada do bramki obok kompletnie zaskoczonego i bezradnego bramkarza. Próby zmiany rezultatu już nie przyniosły bramek, pomimo okazji ku temu, więc mecz zakończył się zwycięstwem przyjezdnych.