05.06.2012 | Czytano: 1763

O Puchar Starosty

Klub Sportowy Wiaterni Nowy Targ oraz Krakowski Okręgowy Związek Żeglarski zapraszają w sobotę i niedzielę – 9,10 czerwca 2012 r. wszystkich sympatyków i kibiców żeglarstwa regatowego do Frydmana nad Jezioro Czorsztyńskie.

Przy wsparciu Powiatowego Centrum Kultury, Gminy Łapsze Niżne, Halsuj.pl oraz Sołectwa Frydmana odbędą się tam III Ogólnopolskie Regaty o Puchar Starosty Powiatu Nowotarskiego, jedna z dwóch największych żeglarskich imprez sportowych, jakie będą rozegrane w tym sezonie na Podhalu. Są to zawody cykliczne, zaliczane do punktacji Pucharu Polski klasy regatowej Optimist w grupach A,B. W trakcie zawodów prowadzona będzie także osobna klasyfikacja dla najmłodszych zawodników do 11 lat uczestniczących w Programie Nivea Błękitne Żagle.

Miejscem zawodów będzie przystań firmy „Stasia” oraz KS Wiaterni we Frydmanie. Otwarcie regat odbędzie się o godz. 11.00 natomiast start do pierwszego wyścigu regat w dniu 9.06.2012 r. nastąpi o godz. 12.00. Uroczyste zakończenie (wręczenie pucharów, dyplomów, upominków) będzie miało miejsce na scenie plenerowej obok boiska ZOR Frydman w niedziele o 15.00.

W trakcie regat na przystani odbędą się zawody łucznicze, turniej piłki nożnej oraz inne przygotowane przez organizatora atrakcje dla najmłodszych.

Klub Sportowy Wiaterni serdecznie zaprasza do kibicowania naszym zawodnikom wspieranym przez ZEW Niedzica S.A. i Tauron Dystrybucja, których liczna kadra będzie uczestniczyła w obydwu imprezach.

KS Wiaterni

 

Komentarzereklama