Łęgi
20
14
30-50

Posiadasz zdjęcia, wyniki lub relacje z meczu? Wyślij do naszej redakcji na e-mail redakcja@sportowepodhale.pl a umieścimy Twoją informacje.

KLASA B - ZACHÓD
Bystry Nowe Bystre – Skałka Rogoźnik/Stare Bystre 2:1 (1:0)
Bramki: Salamon(9min), Pajda (66min) - Sojka(47min).

Sędziowali: Królczyk z Nowego Targu oraz Buła i Matuszek
Kartki żółte: Salamon

Skałka: Pyrek, Halcarz, Sojka, Miętus S., Bednarz, Ciągwa(78 min Ścisłowicz K.), Ścisłowicz R., Kopeć(80min Maryniarczyk), Babik(54min Hajnos), Bieda N.(46min Mroszczak), Urbaś
Bystry: Dziadkowiec, Staszel Z., Staszel W., Bobak A., Obrochta, Styrczula, Jaszewski, Mątkowski, Pajda, Salamon, Michniak.

Gospodarze chcąc liczyć się jeszcze w walce o awans musieli to spotkanie wygrać. Stąd też od pierwszego gwizdka ruszyli do ataków. Swój cel osiągnęli już w 9 minucie spotkania. Strzał z rzutu wolnego sparował na poprzeczkę Pyrek, piłka odbiła się wprost na głowę Salamona, który nie miał problemów z ulokowaniem jej w bramce gości. Piłkarze Bystrego po zdobyciu bramki oddali inicjatywę przyjezdnym, którzy częściej i składniej atakowali, sami natomiast do końca pierwszej części meczu nie stwarzali zagrożenia bramce Skałki. Goście mogli jeszcze wyrównać przed przerwą jednak Bieda nie trafił do bramki z dogodnej pozycji.

Co nie udało się przyjezdnym w pierwszej części gry, udało się tuż po przerwie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Sojka obok bezradnego Dziadkowca, posyła piłkę głową do bramki Bysrego. Stracona zaraz po przerwie bramka dodała gospodarzom animuszu. Ruszyli do huraganowych ataków, jednak musieli się sporo napocić aby ograć świetnie dzisiaj dysponowaną obronę Skałki. A gdy minęli obrońców to na ich drodze stał Pyrek, który tylko w jemu wiadomy sposób uratował swój zespół od utraty dwóch bramek. Miejscowi łapali się za głowę, jakim cudem piłka nie wpadła do bramki. Goście bronili się i wyprowadzali kontry. Po dwóch z nich blisko szczęścia był Mroszczak, który w 61 minucie minimalnie przestrzelił głową, natomiast dwie minuty później trafił w boczną siatkę. Bystry wyszedł na prowadzenie w 66 minucie. Z prawej strony idealnie zagrywał Salamon do nieobstawionego Pajdy, który posłał piłkę obok interweniującego bramkarza gości. Piłkarze Skałki dążyli do wyrównania stanu meczu, jednak zawodnicy Bystrego nastawili się na obronę korzystnego rezultatu. Gospodarze dowieźli wynik do końca meczu, zgarnęli komplet punktów i nadal będą liczyć się w końcowych rozstrzygnięciach.

Więcej zdjęć pod artykułem...

Tekst LKS Skałka
Zdjęcia Bystry-Skałka Szczepan Komperda

Pozostałe mecze:
Skawianin Skawa – Skalni Zaskale 7:1 (2:1)
Szarotka Rokiciny Podhalańskie – Lepietnica Klikuszowa Obidowa 1:3 (0:0)
Wierchy Lasek – Janosik Sieniawa 3:3 (1:1)
Delta Pieniążkowice – Grel Trute 5:1 (3:0)
Unia Naprawa – Korona Piekielnik 3:1 (0:1).

Tabela uwzględnia walkowery drużyny Skalnych. Wydział gier i dyscypliny PPPN zweryfikował iż w barwach Zaskala w ostatnich trzech kolejkach grał nieuprawniony zawodnik. Weryfikacji uległy mecze: Skalni – Wierchy Lasek (5:1), Unia Naprawa – Skalni (1:2), Skalni – Szarotka Rokiciny Podhalańskie (4:3).